Dordrecht, Netherlands

Biesboschprijs voor vogelbeschermer

Hans Gebuis is de winnaar van de Biesbosch Natuurprijs 2017. Gebuis kreeg de prijs omdat hij zich al ruim 35 jaar inzet voor behoud, bescherming en ontwikkeling van de Biesbosch.
Petra Scheurwater | 17 november 2017 10:42 | Aangepast op 17 november 2017 10:42
Zo heeft hij jarenlang vogelstand in kaart gebracht en misstanden bij de Vogelbescherming gerapporteerd. Daarnaast heeft hij als fotograaf de Biesbosch door de jaren heen vastgelegd. Eerst nog in zwartwit, later in kleur, van het landschap en de vogelbevolking van de Biesbosch.

Vogelbeschermer Gerard Ouweneel, die regelmatig met Hans Gebuis optrok, overhandigde de bronzen sculptuur van een Zeearend in het Biesbosch Museumeiland aan de winnaar.

De Biesbosch Natuurprijs is een initiatief van de Stichting Nauur-en Vogelwacht Biesbosch (NVB) en ingesteld ter gelegenheid van haar 30-jarige bestaan in 2013. De winnaar krijgt een bronzen sculptuur in de vorm van een zeearend.

Foto: Winnaar Hans Gebuis (links) krijgt de Biesbosch Natuurprijs van Gerard Ouweneel - Ronald van Jeveren/NVB

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...