gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers barst los: muziek en saamhorigheid in Dordrecht

355df7234240413ea27ce01710309fe4

De kop is eraf! Vrijdagavond is het muziekfeest dat Big Rivers heet weer losgebarsten in de Dordtse binnenstad. Tot en met zondag kunnen de verwachte 150.000 bezoekers genieten van meer dan 150 optredens, verspreid over vijftien podia in de stad. Van 80s pop tot blues en van country tot Hollandse meezingers: er is voor elk wat wils.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Wethouder Marc Merx had de eer om de 24e editie van het driedaagse muziekfeest af te trappen op het Grotekerksplein. Het was vrijdagavond nog wel even spannend of het droog zou blijven, maar op een enkel spatje na hebben de bezoekers ongestoord kunnen genieten van allerlei soorten muziek. “Ik kom vooral voor de coverbands, ik ben net al eventjes bij Nirvana geweest en nu geniet ik hier bij Toto”, vertelt een van de bezoekers.

Toch lijken de meeste festivalgangers het meest te genieten van de sfeer. “Het is de saamhorigheid, iedereen gaat goed met elkaar om en er zijn geen verschillen meer”, zegt een van de festivalgangers. Ook zijn er veel bezoekers die al sinds jaar en dag naar Big Rivers komen en die zijn goed te herkennen aan de vele kettingen die ze dragen. “We hebben ze nog niet eens allemaal om, wij komen hier al jaren en jaren en jaren.”

Vrijwilligers onmisbaar
Big Rivers is eerder dit jaar nog verkozen tot beste publieksevenement van Nederland. Toch blijkt het organiseren van een gratis toegankelijk muziekfestival ieder jaar weer een monsterklus en de rol van de 165 vrijwilligers is dan ook essentieel. Een deel van die vrijwilligers zet zich in voor de campagne ‘Een centje voor een bandje’, waarbij het publiek een donatie kan geven in ruil voor een ketting of andere merchandise. “De volledige opbrengst gaat naar het festival van volgend jaar.”

Waar de één zijn nek vol heeft met gespaarde kettingen, koopt een ander zijn eerste Big Rivers items. Zo ook een echtpaar dat een half jaar geleden vanuit Terneuzen naar Dordrecht verhuisde. “We zijn alles nog aan het verkennen, maar tot nu toe alleen maar lof voor de organisatie en alle evenementen in de stad. Onze agenda staat vol!”

Bezoekers kunnen nog tot en met zondag 23.00uur genieten van Big Rivers. Meer zien van Big Rivers? Kijk dan binnenkort naar een impressie van meerdere concerten op TV Dordrecht en online.

Bekijk hieronder de beelden van de eerste dag van Big Rivers:

Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.