Dordrecht, Netherlands

Big Rivers blijft gratis door donaties

Kleine giften en donaties zijn belangrijk om het Big Rivers-festival gratis te houden. Met 120.000 bezoekers (2018) en 150 optredens is Big Rivers een groot festival en het is bijzonder dat het nog steeds gratis is.
Gert van der Steen | 15 juli 2019 10:27 | Aangepast op 15 juli 2019 10:27
Het grootste deel van het festival wordt betaald uit subsidies van de gemeente, uit sponsoring en horeca-inkomsten.

Maar vorig jaar werd met crowdfunding 10.000 euro opgehaald en daar kwam nog eens zo’n 5000 euro aan collectes bij. De organisatie kan daar een flink aantal kleinere acts mee betalen.

Vrijwilligers collecteren tijdens het evenement en bedanken voor een bijdrage met een gouden, groene of paarse ketting. Dit jaar kan er voor het eerst ook met de smartphone worden bijgedragen. Dat werkt goed, want veel bezoekers hebben geen contant geld meer op zak.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...