Dordrecht, Netherlands

Big Rivers gaat voor duurzaam

Het muziekfestival Big Rivers, dat van 14 tot 16 juli plaatsvindt in het centrum van de stad, moet dit jaar een duurzaam festival worden.
Sofia Letova | 7 juni 2017 15:44 | Aangepast op 7 juni 2017 15:44
Vanaf dit jaar werkt het festival met herbruikbare plastic glazen. Op elk glas staat een Big Rivers-afdruk en ze zijn eenmalig voor 2,50 euro af te halen bij verschillende verkooppunten. Bij het afhalen van een nieuw drankje, wordt het glas ingewisseld voor een nieuw en schoon glas. Als het festival afgelopen is, mogen de glazen mee naar huis.

Extra duurzaamheid

Niet alleen de bekers zorgen voor een duurzaam festival. Het programmaboekje wordt voor het eerst niet meer uitgeprint, maar online aangeboden. Wel is het programma nog terug te vinden in de festivalkrant. Daarnaast werken de foodtrucks dit jaar allemaal met papieren- en houten verpakkingen. Ook staan er verschillende afvalbakken op het terrein zodat al het afval gescheiden ingeleverd kan worden.

Om het festival verder te verduurzamen, gaat de organisatie met diverse experts om de tafel om te kijken welke stappen er de komende edities nog meer gezet kunnen worden.

Extra podia

Naast de aandacht voor duurzaamheid komen er dit jaar twee nieuwe podia bij. Het podium op het Scheffersplein gaat weg en wordt geplaatst naar het Bagijnhof. De programmering blijft hierbij het zelfde als de voorgaande jaren. Dat zal voornamelijk latin- en dancemuziek zijn. Ook Post gaat dit jaar een aantal sing- en songwriters programmeren. Daarnaast zal hier elke avond een afterparty worden gehouden.

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...