Dordrecht, Netherlands

Big Rivers gaat voor duurzaam

Het muziekfestival Big Rivers, dat van 14 tot 16 juli plaatsvindt in het centrum van de stad, moet dit jaar een duurzaam festival worden.
Sofia Letova | 7 juni 2017 15:44 | Aangepast op 7 juni 2017 15:44
Vanaf dit jaar werkt het festival met herbruikbare plastic glazen. Op elk glas staat een Big Rivers-afdruk en ze zijn eenmalig voor 2,50 euro af te halen bij verschillende verkooppunten. Bij het afhalen van een nieuw drankje, wordt het glas ingewisseld voor een nieuw en schoon glas. Als het festival afgelopen is, mogen de glazen mee naar huis.

Extra duurzaamheid

Niet alleen de bekers zorgen voor een duurzaam festival. Het programmaboekje wordt voor het eerst niet meer uitgeprint, maar online aangeboden. Wel is het programma nog terug te vinden in de festivalkrant. Daarnaast werken de foodtrucks dit jaar allemaal met papieren- en houten verpakkingen. Ook staan er verschillende afvalbakken op het terrein zodat al het afval gescheiden ingeleverd kan worden.

Om het festival verder te verduurzamen, gaat de organisatie met diverse experts om de tafel om te kijken welke stappen er de komende edities nog meer gezet kunnen worden.

Extra podia

Naast de aandacht voor duurzaamheid komen er dit jaar twee nieuwe podia bij. Het podium op het Scheffersplein gaat weg en wordt geplaatst naar het Bagijnhof. De programmering blijft hierbij het zelfde als de voorgaande jaren. Dat zal voornamelijk latin- en dancemuziek zijn. Ook Post gaat dit jaar een aantal sing- en songwriters programmeren. Daarnaast zal hier elke avond een afterparty worden gehouden.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...