Dordrecht, Netherlands

Big Rivers komt terug; 'Back to the Rivers' komende zomer op het water

Na een jaar te gedwongen te hebben moeten overslaan, is het grootste festival van Dordrecht weer terug. Big Rivers wordt Back to the Rivers en vindt geheel coronaproof plaats op het Zwarte Zwaantje aan de kade op het Energieplein.
Dennis Koorevaar | 8 maart 2021 15:07 | Aangepast op 8 maart 2021 15:07
Weer terug aan het water

Onder de naam 'Back to the Rivers' heeft de organisatie van het festival een alternatief bedacht voor het driedaagse muzikale volksfeest. "Terug naar de plek waar het allemaal begon; aan de grote rivieren rondom Dordrecht." vertelt Bas de Zwart. "De Energiekade, de trappen bij bioscoop Kinelpolis, een tribune en optredens vanaf het Zwarte Zwaantje. Dat zijn de basiselementen van 'Back to the Rivers'."

In de basis is er tijdens iedere show plaats voor 250 personen. In totaal zijn er het gehele weekend, van 16 tot en met 18 juli, zeven shows. "Maar als er meer kan," hoopt De Zwart, "kunnen we misschien wel het Energieplein erbij betrekken."

Betalen

In tegenstelling tot andere jaren moet er dit jaar wel betaald worden voor een kaartje. Het is volgens Bas de Zwart anders financieel niet haalbaar.

Liedje

Samen met Maarten Teekens is er een videoclip gemaakt om het nieuwe Back to the Rivers te promoten. "Daarin wordt eigenlijk het verhaal van Big Rivers vertelt. Je groeit op, op het eiland, gaat studeren en verlaat de stad. Een keer per jaar kom je terug en dat is voor Big Rivers. Dat is precies waar het nummer over gaat."

De line-up wordt binnen drie weken bekend gemaakt, de kaartverkoop voor Back to the Rivers start binnenkort start snel daarna.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...