gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijna geen testafspraak in Dordt meer te maken; teststraten GGD zitten aan de max

a3985af4f3eeaf9bc4a39ae81a2ad941

Ken je dat verhaal van de verslaggever die een boostervaccinatie ging halen? Vijf dagen later lag hij alsnog ziek op z’n bed en wat bleek na een zelftest? Positief. Opnieuw corona. En aangezien aan iedereen wordt aangeraden om een PCR-test bij de GGD te doen na een positieve zelftest, besloot ik een afspraak te maken. Ik kon echter pas twee dagen later terecht in Den Haag of Gouda. Toch een hele trip voor ‘maar’ een bevestiging. De GGD’s in Nederland zitten aan hun maximale testcapaciteit.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Met de grote aantallen besmettingen van afgelopen week ben ik dus niet de enige die een testafspraak wil maken. Volgens GGD Zuid-Holland Zuid willen veel mensen met een positieve zelftest een bevestiging. “Ook zodat mensen een herstelbewijs kunnen krijgen voor een QR-code.” Of zoals in mijn geval: een negatieve uitslag zodat ik uit quarantaine mag. “Je kan ook bellen voor een afspraak, maar dan moet je lang wachten.”

Amsterdam
Het probleem speelt zich landelijk af en daarom wordt er in sommige regio’s nagedacht om samen te werken met commerciële partijen. Alleen in Amsterdam lijkt het wel iets rustiger te zijn en dat kan erop duiden dat de hoofdstad iets voorloopt qua verloop van de omikron-variant. Van die variant was al duidelijk dat deze zich sneller verspreid, maar minder ziekmakend is. Voor mij geldt dat ook, want na twee dagen voel ik mij weer prima.

Zondag kregen 65.393 mensen een positieve uitslag door van de GGD. Daarmee stijgt het wekelijks gemiddelde nog steeds. Ook zijn veel testuitslagen nog niet verwerkt, laat het RIVM weten, waardoor het werkelijke aantal besmettingen waarschijnlijk hoger ligt.

Dinsdag om 19:00 uur is er een nieuwe persconferentie waar mogelijk versoepelingen worden aangekondigd voor onder andere de horeca en de culturele sector.

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.