gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder boek bij veiling voor Bamenda

9f185cc68c65e49488e8251870927cae

Ook in het Afrikaanse Kameroen hebben de inwoners last van de gevolgen van de corona-crisis. Daarom heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda een veiling georganiseerd. Naast traditionele kleding, maskers en schilderijen kunnen de deelnemers ook bieden op een boek over koffieplantages in Kameroen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We hebben vanuit de stedenband samen met Pelican Rouge contact met de koffiecoörporatie in Kameroen." vertelt Nienke Blauw van de stichting. "De boeren daar hebben het de afgelopen jaren heel zwaar gehad." De mondiale koffiemarkt is al ingezakt, maar ook de actuele politieke situatie speelt daarbij een rol. Recente verkiezingen leidde tot bloedige rellen waarbij doden vielen. In het boek ''Beans of resistance' vertellen de Kamaroense koffieboeren hun verhaal.

Wie op het boek of op andere producten en diensten wil meebieden, moet zich voor dinsdag 15 december 14.00 uur aanmelden via info@dordrecht-bamenda.nl.

De online veiling is op donderdag 17 december vanaf 15.30 uur. Burgemeester Kolff zal optreden als veilingmeester. De organisatie hoopt €2.500,- in te zamelen voor de inwoners van Bamenda.
2cbe12d04cfe875d86bf6da7a0a81ac6

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.