gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder boek bij veiling voor Bamenda

9f185cc68c65e49488e8251870927cae

Ook in het Afrikaanse Kameroen hebben de inwoners last van de gevolgen van de corona-crisis. Daarom heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda een veiling georganiseerd. Naast traditionele kleding, maskers en schilderijen kunnen de deelnemers ook bieden op een boek over koffieplantages in Kameroen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We hebben vanuit de stedenband samen met Pelican Rouge contact met de koffiecoörporatie in Kameroen." vertelt Nienke Blauw van de stichting. "De boeren daar hebben het de afgelopen jaren heel zwaar gehad." De mondiale koffiemarkt is al ingezakt, maar ook de actuele politieke situatie speelt daarbij een rol. Recente verkiezingen leidde tot bloedige rellen waarbij doden vielen. In het boek ''Beans of resistance' vertellen de Kamaroense koffieboeren hun verhaal.

Wie op het boek of op andere producten en diensten wil meebieden, moet zich voor dinsdag 15 december 14.00 uur aanmelden via info@dordrecht-bamenda.nl.

De online veiling is op donderdag 17 december vanaf 15.30 uur. Burgemeester Kolff zal optreden als veilingmeester. De organisatie hoopt €2.500,- in te zamelen voor de inwoners van Bamenda.
2cbe12d04cfe875d86bf6da7a0a81ac6

Lees ook

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.