gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder boek bij veiling voor Bamenda

9f185cc68c65e49488e8251870927cae.jpg

Ook in het Afrikaanse Kameroen hebben de inwoners last van de gevolgen van de corona-crisis. Daarom heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda een veiling georganiseerd. Naast traditionele kleding, maskers en schilderijen kunnen de deelnemers ook bieden op een boek over koffieplantages in Kameroen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We hebben vanuit de stedenband samen met Pelican Rouge contact met de koffiecoörporatie in Kameroen." vertelt Nienke Blauw van de stichting. "De boeren daar hebben het de afgelopen jaren heel zwaar gehad." De mondiale koffiemarkt is al ingezakt, maar ook de actuele politieke situatie speelt daarbij een rol. Recente verkiezingen leidde tot bloedige rellen waarbij doden vielen. In het boek ''Beans of resistance' vertellen de Kamaroense koffieboeren hun verhaal.

Wie op het boek of op andere producten en diensten wil meebieden, moet zich voor dinsdag 15 december 14.00 uur aanmelden via info@dordrecht-bamenda.nl.

De online veiling is op donderdag 17 december vanaf 15.30 uur. Burgemeester Kolff zal optreden als veilingmeester. De organisatie hoopt €2.500,- in te zamelen voor de inwoners van Bamenda.
2cbe12d04cfe875d86bf6da7a0a81ac6.jpg

Lees ook

pexels-dom-gould-105501-325790.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.