gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder boek bij veiling voor Bamenda

9f185cc68c65e49488e8251870927cae.jpg

Ook in het Afrikaanse Kameroen hebben de inwoners last van de gevolgen van de corona-crisis. Daarom heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda een veiling georganiseerd. Naast traditionele kleding, maskers en schilderijen kunnen de deelnemers ook bieden op een boek over koffieplantages in Kameroen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We hebben vanuit de stedenband samen met Pelican Rouge contact met de koffiecoörporatie in Kameroen." vertelt Nienke Blauw van de stichting. "De boeren daar hebben het de afgelopen jaren heel zwaar gehad." De mondiale koffiemarkt is al ingezakt, maar ook de actuele politieke situatie speelt daarbij een rol. Recente verkiezingen leidde tot bloedige rellen waarbij doden vielen. In het boek ''Beans of resistance' vertellen de Kamaroense koffieboeren hun verhaal.

Wie op het boek of op andere producten en diensten wil meebieden, moet zich voor dinsdag 15 december 14.00 uur aanmelden via info@dordrecht-bamenda.nl.

De online veiling is op donderdag 17 december vanaf 15.30 uur. Burgemeester Kolff zal optreden als veilingmeester. De organisatie hoopt €2.500,- in te zamelen voor de inwoners van Bamenda.
2cbe12d04cfe875d86bf6da7a0a81ac6.jpg

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.