gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder boek bij veiling voor Bamenda

9f185cc68c65e49488e8251870927cae

Ook in het Afrikaanse Kameroen hebben de inwoners last van de gevolgen van de corona-crisis. Daarom heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda een veiling georganiseerd. Naast traditionele kleding, maskers en schilderijen kunnen de deelnemers ook bieden op een boek over koffieplantages in Kameroen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We hebben vanuit de stedenband samen met Pelican Rouge contact met de koffiecoörporatie in Kameroen." vertelt Nienke Blauw van de stichting. "De boeren daar hebben het de afgelopen jaren heel zwaar gehad." De mondiale koffiemarkt is al ingezakt, maar ook de actuele politieke situatie speelt daarbij een rol. Recente verkiezingen leidde tot bloedige rellen waarbij doden vielen. In het boek ''Beans of resistance' vertellen de Kamaroense koffieboeren hun verhaal.

Wie op het boek of op andere producten en diensten wil meebieden, moet zich voor dinsdag 15 december 14.00 uur aanmelden via info@dordrecht-bamenda.nl.

De online veiling is op donderdag 17 december vanaf 15.30 uur. Burgemeester Kolff zal optreden als veilingmeester. De organisatie hoopt €2.500,- in te zamelen voor de inwoners van Bamenda.
2cbe12d04cfe875d86bf6da7a0a81ac6

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.