gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzonder cultuurnachtprogramma Kunstmin

Voor de eerste Dordtse cultuurnacht heeft Kunstmin een bijzonder programma opgezet. Daarvoor wordt samengewerkt met de bibliotheek en het Bachfestival.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het was al bekend dat Marjolijn Meijers en Jan Rot in de kleine zaal hun muzikale voorstelling An + Jan Vakantiealbum zouden spelen. Dat gebeurt om 22.00 uur. Maar vanaf 22.30 uur begint het onderdeel ‘In gesprek met je vooroordeel’. Daarbij kan doorlopend één op één op verschillende plekken een gesprek worden aangegaan met bijvoorbeeld een non, een imam of een transgender. Daarvoor is samenwerking gezocht met de Bibliotheek AanZet.

Tenslotte begint om 22.30 uur een concert op het toneel van de Grote Zaal i.s.m. het Bachfestival. Bezoekers nemen daar plaats tegenover slagwerker en componist Arnold Marinissen celliste Katharina Gross. Die spelen een moderne bewerking van zes sarabandes uit de cellosuites van Bach, gecombineerd met elektronische muziek.

Kunstmin is geopend tot 01.00 uur.

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.