Dordrecht, Netherlands

Bijzondere vondst: loopgraaf uit Tweede Wereldoorlog

Bij het vrijmaken van de ingang van een bunker in Willemsdorp, op het Eiland van Dordrecht, heeft de Stichting Bunkerbehoud Dordrecht een loopgraaf ontdekt. "We waren aan het graven en stuitten ineens op stenen. Wat is dat nou, zeiden we tegen elkaar", vertelt Nick Vermaat.
Corrado Francke | 22 mei 2020 15:53 | Aangepast op 22 mei 2020 15:53
Omdat de bunker in de waterkering van de Dordtsche Kil zit mag de stichting van Rijkswaterstaat maar enkele meters bij de bunker uitgraven. "Maar prikkend met peilstokken in de grond ontdekten we dat de loopgraaf ver doorloopt", zegt Arnold Leevenson.

"Dit is best een bijzondere vondst, het geeft weer wat meer inzicht in het verdedigingswerk dat de Duitsers hier hebben opgebouwd." Behalve een loopgraaf werden er ook andere vondsten gedaan, zoals een bajonet, delen van een gasmasker en een lichtpatroon.

Hard gevochten

De bunker waar de loopgraaf gevonden werd is één van de vele rond de Moerdijkbruggen. In 1940 lag er nog maar een smalle brug, maar die had grote strategische waarde. "Hier is toen in de meidagen hard gevochten", weet Leevenson; "maar aan het eind van de oorlog óók."

Het was de bedoeling om de bunker voor publiek open te stellen op de Bunkerdag van 6 juni, maar die is vanwege corona afgelast. De stichting hoopt de bunker en het aangrenzende stukje loopgraaf toch open te stellen tijdens de Monumentendagen of op de Bunkerdag van volgend jaar.

Lees ook

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...