Dordrecht, Netherlands

Binnenkort speciaal boek over 600 jaar Biesbosch

In november is het 600 jaar geleden dat de Sint Elisabethsvloed in onze regio woedde. Door het natuurgeweld ontstond ook de Biesbosch, die daarmee dus dit jaar zijn zeshonderdste verjaardag viert. Ter ere hiervan komt in juni het boek “De Biesbosch na zes eeuwen” uit. Dat is vanaf vandaag via voorinschrijving te bestellen.
Vivian Rutte | 14 mei 2021 12:46 | Aangepast op 14 mei 2021 12:46
Het boek, dat op 15 juni verschijnt, geeft een beeld van wat er precies gebeurde toen het water de Groote Waard overspoelde in 1421. Het boek is samengesteld door voormalig directeur van Sovon Vogelonderzoek Nederland en Biesboschkenner Frank Saris. Hij werkte hiervoor samen met een aantal auteurs die veel kennis hebben over het unieke natuurgebied. Volgens de auteurs is het boek één groot pleidooi om dit unieke zoetwatergetijdengebied op waarde te schatten en te koesteren. Zo komen niet alleen de karakteristieke flora en fauna maar ook de cultuurhistorie van de Biesbosch aan bod.

“De Biesbosch na zes eeuwen” is een grootformaat boek (32 x 24 cm) met 328 pagina’s en veel foto’s. Op www.biesboschboek.nl is alvast een voorproefje van het boek te bekijken. De uitgeverij laat weten dat het boek bij voorinschrijving tot en met 14 juni € 34,95 zal kosten. Vanaf 15 juni is het boek tegen de vaste verkoopprijs van € 39,95 te koop.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...

Maatschappelijke organisaties kijken uit naar nieuwe plek: keihard nodig

Meerdere maatschappelijke organisaties in Ridderkerk krijgen een gezamenlijke plek aan de Havenstraa...

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...