gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloedbank zoekt niet-westerse donoren

e02df306250dac92dbad3d0ad4f17a33

Bloedbank Sanquin is hard op zoek naar Surinaamse, Antilliaanse en Marokkaanse bloeddonoren. In Dordrecht heeft nog geen half procent van de donoren een migratieachtergrond.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij het ontvangen van donorbloed is het belangrijk dat er een goede match is tussen donor en patiënt, zodat bijvoorbeeld een bloedtransfusie zo goed mogelijk kan verlopen. Dat is op dit moment nog niet altijd mogelijk.

"Als dat niet matcht gaat het meteen mis. Wat er dan gebeurt is dat de afweer van een patiënt herkent het bloed als vreemd en gaat het afbreken. Dat is niet goed", vertelt Merlijn van Hasselt van de bloedbank. "Helemaal niet bij een patiënt die het al heel moeilijk heeft."

Volgens bloedbank Sanquin heeft elk mens, naast de bekende groepen A, B en 0, nog 140 andere bloedgroepen bij zich en die verschillen van persoon tot persoon. Bij deze bloedgroepen hebben mensen met dezelfde achtergrond meer kans op een match.

Dat er minder donoren zijn van niet-westerse achtergrond komt volgens Van Hasselt onder andere doordat er in andere landen op andere manieren gedoneerd wordt. "Mensen in Marokko zijn gewend dat als er bloed nodig is dat de bloedbank langs komt. Die roept dan 'Bloed nodig!', de hele stad of dorp loopt leeg, iedereen gaat doneren en klaar. Ze hebben allemaal wel een keer gedoneerd in hun leven. In Nederland werkt dat heel anders. Als je dat niet kent, dan snap ik wel dat het misverstand ontstaat."

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.