gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blokkade bij Chemours ten einde, actievoerders opgepakt: 'Wij komen terug'

c3945f3c7cad82a7e7b43e0ccd5c7cb5

De blokkade van Extinction Rebellion bij Chemours in Dordrecht zit erop. Actievoerders waren sinds 7 uur 's ochtends bij het chemiebedrijf te vinden, waar ze drie in- en uitgangen voor vrachtwagens blokkeerden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Draagbare douchetent
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie waren de actievoerders over de hekken van het fabrieksterrein geklommen. Dat de actievoerders lange tijd wilden blijven, is zelfs aan een draagbare douchetent te zien.

De niet aangekondigde demonstratie was door waarnemend burgemeester Peter van der Velden toegestaan tot 15.00 uur, maar dan wel op het parkeerterrein aan de overkant van de straat. "Een belangrijke voorwaarde was dat er een vrije toegang tot het bedrijf moest zijn. Belemmering van de toegang zou tot ongewenste milieu-effecten kunnen leiden", laat een woordvoerder van de gemeente Dordrecht weten.

Actievoerders kregen meerdere waarschuwingen van de politie, zo is te zien via een livestream op Instagram. "U kunt nu weggaan. Als u nu niet weggaat, zult u worden aangehouden", zegt een politie-officier, die zijn boodschap vervolgens in het Engels herhaalt.

'Chemours is nog niet klaar met ons'
Na verloop van tijd wordt de livestreamende actievoerder in een arrestantenbus gezet. "Wij komen terug, Chemours is nog niet klaar met ons. Ze zijn pas klaar met ons als ze stoppen met het lozen van PFAS", zegt ze strijdbaar. Hoeveel arrestaties er precies zijn verricht, is volgens een politiewoordvoerder nog niet bekend.

De Dordtse burgemeester heeft begrip voor de zorgen van de actievoerders, maar wijst ook op het gevaar als een chemische fabriek wordt geblokkeerd. "Als gemeente stellen wij de gezondheid van onze inwoners voorop. Daarom zetten wij bij de problemen rond PFAS in op drie punten: een internationaal verbod op het gebruik van deze stoffen, tot die tijd het terugdringen van de uitstoot (nul uit de pijp), en het aanpakken van de gevolgen van de uitstoot, zoals het schoonmaken van de omgeving."

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.