gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blokkade bij Chemours ten einde, actievoerders opgepakt: 'Wij komen terug'

c3945f3c7cad82a7e7b43e0ccd5c7cb5

De blokkade van Extinction Rebellion bij Chemours in Dordrecht zit erop. Actievoerders waren sinds 7 uur 's ochtends bij het chemiebedrijf te vinden, waar ze drie in- en uitgangen voor vrachtwagens blokkeerden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Draagbare douchetent
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie waren de actievoerders over de hekken van het fabrieksterrein geklommen. Dat de actievoerders lange tijd wilden blijven, is zelfs aan een draagbare douchetent te zien.

De niet aangekondigde demonstratie was door waarnemend burgemeester Peter van der Velden toegestaan tot 15.00 uur, maar dan wel op het parkeerterrein aan de overkant van de straat. "Een belangrijke voorwaarde was dat er een vrije toegang tot het bedrijf moest zijn. Belemmering van de toegang zou tot ongewenste milieu-effecten kunnen leiden", laat een woordvoerder van de gemeente Dordrecht weten.

Actievoerders kregen meerdere waarschuwingen van de politie, zo is te zien via een livestream op Instagram. "U kunt nu weggaan. Als u nu niet weggaat, zult u worden aangehouden", zegt een politie-officier, die zijn boodschap vervolgens in het Engels herhaalt.

'Chemours is nog niet klaar met ons'
Na verloop van tijd wordt de livestreamende actievoerder in een arrestantenbus gezet. "Wij komen terug, Chemours is nog niet klaar met ons. Ze zijn pas klaar met ons als ze stoppen met het lozen van PFAS", zegt ze strijdbaar. Hoeveel arrestaties er precies zijn verricht, is volgens een politiewoordvoerder nog niet bekend.

De Dordtse burgemeester heeft begrip voor de zorgen van de actievoerders, maar wijst ook op het gevaar als een chemische fabriek wordt geblokkeerd. "Als gemeente stellen wij de gezondheid van onze inwoners voorop. Daarom zetten wij bij de problemen rond PFAS in op drie punten: een internationaal verbod op het gebruik van deze stoffen, tot die tijd het terugdringen van de uitstoot (nul uit de pijp), en het aanpakken van de gevolgen van de uitstoot, zoals het schoonmaken van de omgeving."

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.