gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boete en dwangsom voor vroege verkoop vuurwerk

1277ffa47dc57c288b5aca7bfb830ef8.jpg

Een dag voordat het officieel mag lag er bij Prins Kasten als vuurwerk in de winkel en dat kwam eigenaar Han Prins duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Dit geld ook voor Pap Vuurwerk.

Alka Goos |  | Aangepast op
Een dag voordat het officieel mag lag er december 2017 bij Prins Kasten en Pap al vuurwerk in de winkel en dat kwam de eigenaren duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Volgens eigenaar Han Prins een dubbele straf.

"Normaal liggen er dummies in de etalage, toen ook, maar doordat vuurwerk ieder jaar kleiner wordt vielen er heel veel gaten." Intern werd toen besloten om alvast wat vuurwerk neer te leggen ter opvulling. En toen kwam de inspectie. Volgens Lydia Slob van de milieudienst waren de eigenaren op de hoogte van de regels. "We doen het al zoveel jaar en dan krijg je formulieren binnen en je leest de brochure door. Eigenlijk denk je dat weet ik allemaal wel."

De boete is dan ook direct keurig betaald door Han Prins, maar de dwangsom vind hij overbodig. "Al 27 jaar heeft hij nog geen overtreding begaan", zegt advocaat Kees Wijnmalen. Volgens hem zou dat mee moeten wegen in de beslissing om een naar eigen zeggen dubbele straf of te leggen. De dwangsom is volgens Slob een stok achter de deur om ervoor te zorgen dat het niet nog een keer gebeurd.

Lees ook

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.