gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boete en dwangsom voor vroege verkoop vuurwerk

1277ffa47dc57c288b5aca7bfb830ef8

Een dag voordat het officieel mag lag er bij Prins Kasten als vuurwerk in de winkel en dat kwam eigenaar Han Prins duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Dit geld ook voor Pap Vuurwerk.

Alka Goos |  | Aangepast op
Een dag voordat het officieel mag lag er december 2017 bij Prins Kasten en Pap al vuurwerk in de winkel en dat kwam de eigenaren duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Volgens eigenaar Han Prins een dubbele straf.

"Normaal liggen er dummies in de etalage, toen ook, maar doordat vuurwerk ieder jaar kleiner wordt vielen er heel veel gaten." Intern werd toen besloten om alvast wat vuurwerk neer te leggen ter opvulling. En toen kwam de inspectie. Volgens Lydia Slob van de milieudienst waren de eigenaren op de hoogte van de regels. "We doen het al zoveel jaar en dan krijg je formulieren binnen en je leest de brochure door. Eigenlijk denk je dat weet ik allemaal wel."

De boete is dan ook direct keurig betaald door Han Prins, maar de dwangsom vind hij overbodig. "Al 27 jaar heeft hij nog geen overtreding begaan", zegt advocaat Kees Wijnmalen. Volgens hem zou dat mee moeten wegen in de beslissing om een naar eigen zeggen dubbele straf of te leggen. De dwangsom is volgens Slob een stok achter de deur om ervoor te zorgen dat het niet nog een keer gebeurd.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”