gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boete en dwangsom voor vroege verkoop vuurwerk

1277ffa47dc57c288b5aca7bfb830ef8.jpg

Een dag voordat het officieel mag lag er bij Prins Kasten als vuurwerk in de winkel en dat kwam eigenaar Han Prins duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Dit geld ook voor Pap Vuurwerk.

Alka Goos |  | Aangepast op
Een dag voordat het officieel mag lag er december 2017 bij Prins Kasten en Pap al vuurwerk in de winkel en dat kwam de eigenaren duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Volgens eigenaar Han Prins een dubbele straf.

"Normaal liggen er dummies in de etalage, toen ook, maar doordat vuurwerk ieder jaar kleiner wordt vielen er heel veel gaten." Intern werd toen besloten om alvast wat vuurwerk neer te leggen ter opvulling. En toen kwam de inspectie. Volgens Lydia Slob van de milieudienst waren de eigenaren op de hoogte van de regels. "We doen het al zoveel jaar en dan krijg je formulieren binnen en je leest de brochure door. Eigenlijk denk je dat weet ik allemaal wel."

De boete is dan ook direct keurig betaald door Han Prins, maar de dwangsom vind hij overbodig. "Al 27 jaar heeft hij nog geen overtreding begaan", zegt advocaat Kees Wijnmalen. Volgens hem zou dat mee moeten wegen in de beslissing om een naar eigen zeggen dubbele straf of te leggen. De dwangsom is volgens Slob een stok achter de deur om ervoor te zorgen dat het niet nog een keer gebeurd.

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."