gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boete en dwangsom voor vroege verkoop vuurwerk

1277ffa47dc57c288b5aca7bfb830ef8

Een dag voordat het officieel mag lag er bij Prins Kasten als vuurwerk in de winkel en dat kwam eigenaar Han Prins duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Dit geld ook voor Pap Vuurwerk.

Alka Goos |  | Aangepast op
Een dag voordat het officieel mag lag er december 2017 bij Prins Kasten en Pap al vuurwerk in de winkel en dat kwam de eigenaren duur te staan. Een boete en een dwangsom zijn er opgelegd. Volgens eigenaar Han Prins een dubbele straf.

"Normaal liggen er dummies in de etalage, toen ook, maar doordat vuurwerk ieder jaar kleiner wordt vielen er heel veel gaten." Intern werd toen besloten om alvast wat vuurwerk neer te leggen ter opvulling. En toen kwam de inspectie. Volgens Lydia Slob van de milieudienst waren de eigenaren op de hoogte van de regels. "We doen het al zoveel jaar en dan krijg je formulieren binnen en je leest de brochure door. Eigenlijk denk je dat weet ik allemaal wel."

De boete is dan ook direct keurig betaald door Han Prins, maar de dwangsom vind hij overbodig. "Al 27 jaar heeft hij nog geen overtreding begaan", zegt advocaat Kees Wijnmalen. Volgens hem zou dat mee moeten wegen in de beslissing om een naar eigen zeggen dubbele straf of te leggen. De dwangsom is volgens Slob een stok achter de deur om ervoor te zorgen dat het niet nog een keer gebeurd.

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.