gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomenprikker-actie gemeente groot succes

085e98c2e30b6490401bbda6e5d34ce6

Veel Dordtenaren willen meer bomen in de stad. Dat werd de gemeente wel duidelijk toen zij binnen een dag werd overspoeld met aanmeldingen voor hun ‘Bomenprikker’-initiatief.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het startsein voor de actie was afgelopen dinsdag: Dordtenaren konden op een virtuele kaart een speld prikken op een plek waar de gemeente een boom mocht planten. Een afspraak in het coalitieakkoord is namelijk dat er voor elke 1000 nieuwe inwoners van Dordrecht 100 nieuwe bomen worden geplant.

Bij het behalen van 400 aanmeldingen zou de gemeente de actie afsluiten en de 100 beste selecteren. Die 400 is, zo meldt de gemeente, binnen een dag ruimschoots overschreden. De gemeente is blij met het succes van de actie en dankt inwoners voor hun betrokkenheid en waardering voor een een groene leefomgeving. De Bomenprikker gaat nu offline en de gemeente kiest uit de ruim 400 inzendingen 100 locaties waar de nieuwe bomen worden geplant.

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.