gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomenprikker-actie gemeente groot succes

085e98c2e30b6490401bbda6e5d34ce6

Veel Dordtenaren willen meer bomen in de stad. Dat werd de gemeente wel duidelijk toen zij binnen een dag werd overspoeld met aanmeldingen voor hun ‘Bomenprikker’-initiatief.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het startsein voor de actie was afgelopen dinsdag: Dordtenaren konden op een virtuele kaart een speld prikken op een plek waar de gemeente een boom mocht planten. Een afspraak in het coalitieakkoord is namelijk dat er voor elke 1000 nieuwe inwoners van Dordrecht 100 nieuwe bomen worden geplant.

Bij het behalen van 400 aanmeldingen zou de gemeente de actie afsluiten en de 100 beste selecteren. Die 400 is, zo meldt de gemeente, binnen een dag ruimschoots overschreden. De gemeente is blij met het succes van de actie en dankt inwoners voor hun betrokkenheid en waardering voor een een groene leefomgeving. De Bomenprikker gaat nu offline en de gemeente kiest uit de ruim 400 inzendingen 100 locaties waar de nieuwe bomen worden geplant.

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.