gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boodschap voor gemeente en staatssecretaris: 'Meer nazorg voor oud-veteranen'

0d3936db9f835ff0c92096954579c8ec

Staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat was vrijdagmiddag in Wijkcentrum De Admiraal in Wielwijk. Daar ging hij in gesprek met Dordtse oud-veteranen. Ook de Dordtse VVD was aanwezig in het wijkcentrum omdat er, als het gaat om nazorg voor deze oud-veteranen, nog wel wat winst te halen valt. Veel van hen weten namelijk niet waar zij met bepaalde vragen naar toe kunnen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Wij vinden dat de waardering er moet zijn voor veteranen", zegt John van der Net, VVD-raadslid. "Zij hebben zich ingezet voor dit land. We zien mensen die nog in bijvoorbeeld Indië hebben gezeten. Zij hebben dingen gezien die jij en ik waarschijnlijk nooit zullen zien. En gelukkig maar." De VVD pleit er dan ook voor dat er voor hen meer zorg en aandacht moet zijn.

Voorzitter van het Dordtse Veterane Commité Edwin van Vught heeft regelmatig te maken met vragen van oud-veteranen. Vaak weten zij niet waar ze terecht kunnen. "Iemand wordt uit huis gezet omdat hij of zij de huur niet meer kan betalen, maar weet dan niet wat hem te doen staat. Het zou dan mooi zijn als er een loket is waar je terecht kunt met dit soort vragen."

De staatssecretaris neemt deze signale mee naar Den Haag en heeft zelf ook bijzondere verhalen gehoord. "Iemand vertelde over zijn tijd in een Jappekamp. Bij terugkomst dachten mensen dat hij in zijn zwembroek op het strand had gezeten, maar niets was minder waar. Het is belangrijk om te weten dat er in de afgelopen jaren veel veranderd is en dat we met de tijd mee moeten." De nazorg voor deze mensen is volgens Van Der Maat dan ook van groot belang.

Binnenkort stelt de Dordtse VVD vragen aan het college van burgemeester en wethouders om dit probleem aan te kaarten.

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”