gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boom voor eerste bezoeker tentoonstelling 'Diepgeworteld'

9f3d5d56d48a0fb509364642d7021754

Eigenlijk zou de tentoonstelling vorige week al geopend worden, maar door de aangescherpte coronamaatregelen moest het Dordrechts Museum de deuren gesloten houden. De eerste bezoeker werd donderdagmorgen dan ook feestelijk onthaald en ontving een presentje. Een heuse linde.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt een verrassing, ik wist helemaal niet dat dit de eerste dag was”, reageert eerste bezoeker Maarten Meddens enthousiast. De tentoonstelling op zich was al een cadeautje voor hem. “Er zijn niet zo vaak tentoonstellingen over bomen en ik ben echt een liefhebber. Ik ben benieuwd wat er allemaal te zien is.”

‘Diepgeworteld’ is een tentoonstelling over bomen in de Nederlandse schilderkunst. Enkele werken komen uit de eigen collectie van het museum maar het overgrote deel is afkomstig uit andere musea of geleend van particulieren. De conservatoren hebben ervoor gekozen om alleen Nederlands werk te tonen, maar wel uit ruim 450 jaar schilderkunst. Er zijn werken van onder andere Jacob van Ruisdael, Jan van Goyen, Gerard van Nijmegen, Barend Cornelis Koekkoek, Vincent van Gogh, Jan Toorop, Piet Mondriaan, Jacoba van Heemskerck, Charley Toorop, Erik Andriesse en Maaike Schoorel te zien.  

"De aanleiding voor deze tentoonstelling is het 50-jarig jubileum van de bomenstichting”, vertelt conservator Quirine van der Meer Mohr. De stichting zocht een locatie waar ook bomen buiten het museum staan. En dat is het geval bij het Dordrechts Museum, waar indrukwekkende platanen van tweehonderd jaar oud in de tuin staan.


Het museum en de Bomenstichting zijn al jaren bezig met de voorbereidingen voor deze tentoonstelling. Wat er allemaal bij kwam kijken, is vanaf donderdagavond wekelijks te zien op TV Dordrecht in het programma Eilandleven. ‘Diepgeworteld’ is tot en met 5 april 2021 te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.