gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boom voor eerste bezoeker tentoonstelling 'Diepgeworteld'

9f3d5d56d48a0fb509364642d7021754

Eigenlijk zou de tentoonstelling vorige week al geopend worden, maar door de aangescherpte coronamaatregelen moest het Dordrechts Museum de deuren gesloten houden. De eerste bezoeker werd donderdagmorgen dan ook feestelijk onthaald en ontving een presentje. Een heuse linde.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt een verrassing, ik wist helemaal niet dat dit de eerste dag was”, reageert eerste bezoeker Maarten Meddens enthousiast. De tentoonstelling op zich was al een cadeautje voor hem. “Er zijn niet zo vaak tentoonstellingen over bomen en ik ben echt een liefhebber. Ik ben benieuwd wat er allemaal te zien is.”

‘Diepgeworteld’ is een tentoonstelling over bomen in de Nederlandse schilderkunst. Enkele werken komen uit de eigen collectie van het museum maar het overgrote deel is afkomstig uit andere musea of geleend van particulieren. De conservatoren hebben ervoor gekozen om alleen Nederlands werk te tonen, maar wel uit ruim 450 jaar schilderkunst. Er zijn werken van onder andere Jacob van Ruisdael, Jan van Goyen, Gerard van Nijmegen, Barend Cornelis Koekkoek, Vincent van Gogh, Jan Toorop, Piet Mondriaan, Jacoba van Heemskerck, Charley Toorop, Erik Andriesse en Maaike Schoorel te zien.  

"De aanleiding voor deze tentoonstelling is het 50-jarig jubileum van de bomenstichting”, vertelt conservator Quirine van der Meer Mohr. De stichting zocht een locatie waar ook bomen buiten het museum staan. En dat is het geval bij het Dordrechts Museum, waar indrukwekkende platanen van tweehonderd jaar oud in de tuin staan.


Het museum en de Bomenstichting zijn al jaren bezig met de voorbereidingen voor deze tentoonstelling. Wat er allemaal bij kwam kijken, is vanaf donderdagavond wekelijks te zien op TV Dordrecht in het programma Eilandleven. ‘Diepgeworteld’ is tot en met 5 april 2021 te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.