gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boom voor eerste bezoeker tentoonstelling 'Diepgeworteld'

9f3d5d56d48a0fb509364642d7021754

Eigenlijk zou de tentoonstelling vorige week al geopend worden, maar door de aangescherpte coronamaatregelen moest het Dordrechts Museum de deuren gesloten houden. De eerste bezoeker werd donderdagmorgen dan ook feestelijk onthaald en ontving een presentje. Een heuse linde.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt een verrassing, ik wist helemaal niet dat dit de eerste dag was”, reageert eerste bezoeker Maarten Meddens enthousiast. De tentoonstelling op zich was al een cadeautje voor hem. “Er zijn niet zo vaak tentoonstellingen over bomen en ik ben echt een liefhebber. Ik ben benieuwd wat er allemaal te zien is.”

‘Diepgeworteld’ is een tentoonstelling over bomen in de Nederlandse schilderkunst. Enkele werken komen uit de eigen collectie van het museum maar het overgrote deel is afkomstig uit andere musea of geleend van particulieren. De conservatoren hebben ervoor gekozen om alleen Nederlands werk te tonen, maar wel uit ruim 450 jaar schilderkunst. Er zijn werken van onder andere Jacob van Ruisdael, Jan van Goyen, Gerard van Nijmegen, Barend Cornelis Koekkoek, Vincent van Gogh, Jan Toorop, Piet Mondriaan, Jacoba van Heemskerck, Charley Toorop, Erik Andriesse en Maaike Schoorel te zien.  

"De aanleiding voor deze tentoonstelling is het 50-jarig jubileum van de bomenstichting”, vertelt conservator Quirine van der Meer Mohr. De stichting zocht een locatie waar ook bomen buiten het museum staan. En dat is het geval bij het Dordrechts Museum, waar indrukwekkende platanen van tweehonderd jaar oud in de tuin staan.


Het museum en de Bomenstichting zijn al jaren bezig met de voorbereidingen voor deze tentoonstelling. Wat er allemaal bij kwam kijken, is vanaf donderdagavond wekelijks te zien op TV Dordrecht in het programma Eilandleven. ‘Diepgeworteld’ is tot en met 5 april 2021 te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.