gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boom voor eerste bezoeker tentoonstelling 'Diepgeworteld'

9f3d5d56d48a0fb509364642d7021754

Eigenlijk zou de tentoonstelling vorige week al geopend worden, maar door de aangescherpte coronamaatregelen moest het Dordrechts Museum de deuren gesloten houden. De eerste bezoeker werd donderdagmorgen dan ook feestelijk onthaald en ontving een presentje. Een heuse linde.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt een verrassing, ik wist helemaal niet dat dit de eerste dag was”, reageert eerste bezoeker Maarten Meddens enthousiast. De tentoonstelling op zich was al een cadeautje voor hem. “Er zijn niet zo vaak tentoonstellingen over bomen en ik ben echt een liefhebber. Ik ben benieuwd wat er allemaal te zien is.”

‘Diepgeworteld’ is een tentoonstelling over bomen in de Nederlandse schilderkunst. Enkele werken komen uit de eigen collectie van het museum maar het overgrote deel is afkomstig uit andere musea of geleend van particulieren. De conservatoren hebben ervoor gekozen om alleen Nederlands werk te tonen, maar wel uit ruim 450 jaar schilderkunst. Er zijn werken van onder andere Jacob van Ruisdael, Jan van Goyen, Gerard van Nijmegen, Barend Cornelis Koekkoek, Vincent van Gogh, Jan Toorop, Piet Mondriaan, Jacoba van Heemskerck, Charley Toorop, Erik Andriesse en Maaike Schoorel te zien.  

"De aanleiding voor deze tentoonstelling is het 50-jarig jubileum van de bomenstichting”, vertelt conservator Quirine van der Meer Mohr. De stichting zocht een locatie waar ook bomen buiten het museum staan. En dat is het geval bij het Dordrechts Museum, waar indrukwekkende platanen van tweehonderd jaar oud in de tuin staan.


Het museum en de Bomenstichting zijn al jaren bezig met de voorbereidingen voor deze tentoonstelling. Wat er allemaal bij kwam kijken, is vanaf donderdagavond wekelijks te zien op TV Dordrecht in het programma Eilandleven. ‘Diepgeworteld’ is tot en met 5 april 2021 te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.