gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw gestart van nieuwe ontmoetingsplek voor Ridderkerkse jeugd

d1df02c2f1947d209f2261429eff5678

In Ridderkerk is woensdag het officiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Cultuur-, Onderwijs- en Mediagebouw (COM-gebouw). Pal naast het Gemini College wordt hard gewerkt aan een nieuwe plek voor de jeugd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw biedt plek voor jongerencentrum De Loods, de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Ook de uitbreiding van het Gemini College krijgt hier onderdak.

Wethouder Henk van Os gaf woensdag samen met gedeputeerde Meindert Stolk (Provincie Zuid-Holland) het startsein voor de bouw. Stolk was erbij vanwege zijn bijzondere verbinding met Ridderkerk: zijn vader richtte de muziekschool op. Ook cultuurwethouder Fleur Stip was aanwezig.

Samen sloegen zij symbolisch met een hamer de eerste paal. Dat deden ze onder toeziend oog van alle partijen die hun intrek zullen nemen in het gebouw. De planning is dat zij in de kerstvakantie van 2025 kunnen verhuizen. Na de openingshandeling gaf een deel van het jeugdorkest van ToBe onder leiding van Ivo Kouwenhoven een optreden. Tot slot markeerden alle gebruikers van het nieuwe COM-gebouw met een spuitbus nog een heipaal met de eerste letter van hun organisatie.

In de toekomst komt er op de huidige locaties van De Loods en De Gooth en RTV-Ridderkerk nieuwbouw. Daarom verhuizen deze organisaties naar het nieuwe gebouw. Het Gemini College moet worden uitgebreid omdat het nieuwe gebouw inmiddels te klein is om alle leerlingen te kunnen huisvesten.

De gezamenlijke locatie stimuleert straks de samenwerking tussen alle partijen. Wel krijgt iedereen een eigen plek in het gebouw, met een eigen ingang. De ruimtes worden geluidswerend ontworpen, om overlast naar elkaar en de omgeving zo veel mogelijk te beperken.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.