gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw sociale huurwoningen Charlotte de Bourbonstraat van start

4e578f35338f863549364a1186c39300

Trevyn van Houwelingen - Op donderdagochtend werd door Peter Heijkoop (wethouder Wonen), Tinka van Rood (Trivire) en Ivo Zweekhorst (Kroons en de Koning BV.) de eerste steen gelegd van het nieuwbouwproject aan de Charlotte de Bourbonstraat.

Marie Frenay |  | Aangepast op
Aan de straat in de wijk Nieuw Krispijn werden de afgelopen maanden 84 woningen uit de jaren '50 en '60 afgebroken. Dit om ruimte te maken voor nieuwe en duurzamere huizen. Alle 114 nieuwe panden zijn bestemd voor de sociale huursector en zullen door woonstichting Trivire worden beheerd.

Het bouwproject past in een reeks plannen van de gemeente Dordrecht om een inhaalslag te maken in het aantal beschikbare sociale huurwoningen. Dat aantal is nu nog ondermaats.

De verwachting is dat de woningen in het derde en vierde kwartaal worden opgeleverd. Geïnteresseerde huurders kunnen zich via Woonkeus.nl inschrijven, mits ze voldoen aan de gestelde eisen.

In het Land van Valk en de Vogelbuurt staat ook de bouw van een aantal sociale huurwoningen op de planning, de start van die projecten wordt in 2023 verwacht.

Lees meer over:

Lees ook

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.