Een tekening van het nieuwbouwproject en de opening in beeld
Marjan Sins FotografieDe start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.
De appartementen vallen onder de betaalbaarheidsgrens van maximaal 420 duizend euro, al is het goedkoopste appartement van 369 duizend euro al verkocht. De koper krijgt daar een woonoppervlakte van 69,2 vierkante meter voor terug.
In het woningbouwproject aan de Zuidendijk, ter hoogte van de Laan der Verenigde Naties, krijgen de grondwoningen drie woonlagen en een plat dak, de appartementen variëren in grootte van circa 50 vierkante meter tot 74 vierkante meter.
“Het plan biedt ruimte aan verschillende doelgroepen en sluit aan bij onze ambitie om duurzame en betaalbare woningen te realiseren”, zegt wethouder stadsontwikkeling Maarten Burggraaf.
Duurzaam
De woningen krijgen allemaal het energielabel A++++, zes appartementen energielabel A+++. Ook krijgen bewoners een energieprestatiegarantie. “Zuidendijkse Tuin laat zien hoe betaalbaarheid, duurzaamheid en woonkwaliteit hand in hand kunnen gaan,” zegt Hans Meurs, de CEO van ontwikkelaar VORM.
De woningen moeten in het vierde kwartaal van 2027 worden opgeleverd.