Dordrecht, Netherlands

Braakballen uitpluizen bij de Biesbosch

De herfstvakantie is nog geen reden om niks te leren! Kinderen vanaf 8 jaar konden vandaag braakballen van uilen uitpluizen in het Biesboschcentrum.
Vera Willers | 17 oktober 2017 17:13 | Aangepast op 17 oktober 2017 17:13
In die braakballen zitten allerlei botjes en haren die de uilen niet kunnen verteren. De braakballen lagen al klaar om bestudeerd te worden. "We hebben hier gelukkig een boerenschuur waar al jarenlang een kerkuil broedt. Hij spuugt de ballen ergens naar beneden en wij weten precies waar hij die heen spuugt", zegt natuurgids Pieter Schook.

De kinderen reageren gemengd op de braakballen. "Ik heb net een schedel gevonden en dat vind ik cool", zegt een meisje. Maar weer een andere jongen zegt er niet weg van te zijn. "Ik vind de botten en de pluizenbol zo raar om te voelen."

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...