gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweerlieden Zuid-Holland Zuid helpen in Libanon

4a1946e8528ef54edcb7efc2a8d2a636

Het Nederlandse reddingsteam USAR (Urban Search and Rescue) is in de nacht van woensdag op donderdag aangekomen in Libanon. Onder de politie-agenten, brandweerlieden en defensiepersoneel, zijn ook brandweermedewerkers van het brandweerkorps Zuid-Holland Zuid.De 64 leden gaan helpen na de verwoestende explosie eerder deze week. Bij die ontploffing in het havengebied kwamen zeker 135 mensen om het leven.Er zijn zeker vijfduizend gewonden. Ook worden er nog veel mensen vermist. Het is een van de redenen waarom er ook acht speurhonden van de politie zijn meegereisd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Rond 01:15 uur arriveerde het team in de hoofdstad Beiroet. De leden van het team zijn bij aankomst in Libanon getest op een coronabesmetting. Daarna is de groep vertrokken naar een locatie op tien kilometer van de luchthaven, enkele kilometers van de plaats van de explosie.

Er wordt de komende dagen gezocht naar overlevenden onder de brokstukken. Samen met de Franse hulpverleners worden de reddingsacties gecoördineerd.


Tien dagen

Hoeveel brandweerlieden uit deze regio komen is niet bekend. Naast brandweermedewerkers uit Zuid-Holland Zuid, komt het personeel ook van de brandweerkorpsen Haaglanden, Hollands Midden en Rotterdam-Rijnmond.

Het team komt na tien dagen in Libanon weer naar huis omdat de kans dat er dan nog overlevenden worden gevonden, gering is. Het USAR-team werd eerder ingezet in onder meer Nepal, Haïti en Sint-Maarten.

Op de website van het Urban Search and Rescue Team, USAR.NL wordt een live blog bijgehouden met wat de medewerkers allemaal tijden hun werk doen.


Foto: Laatste briefing voor vertrek op vliegveld Einhoven  (bron: USAR)

Lees ook

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.