gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweerlieden Zuid-Holland Zuid helpen in Libanon

4a1946e8528ef54edcb7efc2a8d2a636

Het Nederlandse reddingsteam USAR (Urban Search and Rescue) is in de nacht van woensdag op donderdag aangekomen in Libanon. Onder de politie-agenten, brandweerlieden en defensiepersoneel, zijn ook brandweermedewerkers van het brandweerkorps Zuid-Holland Zuid.De 64 leden gaan helpen na de verwoestende explosie eerder deze week. Bij die ontploffing in het havengebied kwamen zeker 135 mensen om het leven.Er zijn zeker vijfduizend gewonden. Ook worden er nog veel mensen vermist. Het is een van de redenen waarom er ook acht speurhonden van de politie zijn meegereisd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Rond 01:15 uur arriveerde het team in de hoofdstad Beiroet. De leden van het team zijn bij aankomst in Libanon getest op een coronabesmetting. Daarna is de groep vertrokken naar een locatie op tien kilometer van de luchthaven, enkele kilometers van de plaats van de explosie.

Er wordt de komende dagen gezocht naar overlevenden onder de brokstukken. Samen met de Franse hulpverleners worden de reddingsacties gecoördineerd.


Tien dagen

Hoeveel brandweerlieden uit deze regio komen is niet bekend. Naast brandweermedewerkers uit Zuid-Holland Zuid, komt het personeel ook van de brandweerkorpsen Haaglanden, Hollands Midden en Rotterdam-Rijnmond.

Het team komt na tien dagen in Libanon weer naar huis omdat de kans dat er dan nog overlevenden worden gevonden, gering is. Het USAR-team werd eerder ingezet in onder meer Nepal, Haïti en Sint-Maarten.

Op de website van het Urban Search and Rescue Team, USAR.NL wordt een live blog bijgehouden met wat de medewerkers allemaal tijden hun werk doen.


Foto: Laatste briefing voor vertrek op vliegveld Einhoven  (bron: USAR)

Lees ook

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.