gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweerlieden Zuid-Holland Zuid helpen in Libanon

4a1946e8528ef54edcb7efc2a8d2a636

Het Nederlandse reddingsteam USAR (Urban Search and Rescue) is in de nacht van woensdag op donderdag aangekomen in Libanon. Onder de politie-agenten, brandweerlieden en defensiepersoneel, zijn ook brandweermedewerkers van het brandweerkorps Zuid-Holland Zuid.De 64 leden gaan helpen na de verwoestende explosie eerder deze week. Bij die ontploffing in het havengebied kwamen zeker 135 mensen om het leven.Er zijn zeker vijfduizend gewonden. Ook worden er nog veel mensen vermist. Het is een van de redenen waarom er ook acht speurhonden van de politie zijn meegereisd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Rond 01:15 uur arriveerde het team in de hoofdstad Beiroet. De leden van het team zijn bij aankomst in Libanon getest op een coronabesmetting. Daarna is de groep vertrokken naar een locatie op tien kilometer van de luchthaven, enkele kilometers van de plaats van de explosie.

Er wordt de komende dagen gezocht naar overlevenden onder de brokstukken. Samen met de Franse hulpverleners worden de reddingsacties gecoördineerd.


Tien dagen

Hoeveel brandweerlieden uit deze regio komen is niet bekend. Naast brandweermedewerkers uit Zuid-Holland Zuid, komt het personeel ook van de brandweerkorpsen Haaglanden, Hollands Midden en Rotterdam-Rijnmond.

Het team komt na tien dagen in Libanon weer naar huis omdat de kans dat er dan nog overlevenden worden gevonden, gering is. Het USAR-team werd eerder ingezet in onder meer Nepal, Haïti en Sint-Maarten.

Op de website van het Urban Search and Rescue Team, USAR.NL wordt een live blog bijgehouden met wat de medewerkers allemaal tijden hun werk doen.


Foto: Laatste briefing voor vertrek op vliegveld Einhoven  (bron: USAR)

Lees ook

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.