Dordrecht, Netherlands

Broedende zwanen bij Nassauweg weer beschermd

De zwanen op de Nassauweg zitten er weer beschermd bij. Hekken en bordjes moeten hen beschermen tegen het stelen van eieren en overmatig voeren.
Petra Scheurwater | 5 april 2019 18:01 | Aangepast op 5 april 2019 18:01
De zwanen broeden al jaren in Nieuw-Krispijn, maar vorig jaar werd dat proces bruut verstoord door een man die zwaneneieren had meegenomen omdat hij bang was dat de eieren door het slechte weer onderkoeld zouden raken.

Met behulp van een warme lamp zijn de eieren uitgebroed. Helaas had dit wel als gevolg dat de ouders hun jongen niet meer accepteerden.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...