gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Burgemeester Winklerplein

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

Redactie Streekomroep | Megan de Groot |

De gemeente is al een tijdje bezig met de herontwikkeling van het Burgemeester Winklerplein. Deze herontwikkeling is opgedeeld in vier bouwdelen. De eerste twee bouwdelen, A en D, zijn al afgerond. Dit zijn het medisch centrum Rembrandt en het gebouw van de New York Pizza en slagerij Van Tilburg.

Voor de resterende twee delen, B en C zijn de gesprekken in volle gang. Bouwdeel B betreft nieuwbouwproject de Windroos, dat op de hoek van het plein ligt bij de Christiaan Huygensstraat en de Professor Lorentzlaan. Bouwdeel C gaat om het gebouw van de Primera en restaurant Golden City. 

Met de vernieuwing wil de gemeente woonruimten, parkeervoorzieningen en winkels realiseren. De uitstraling van het plein is verouderd en de kwaliteit van het gebied kan ook beter. Om deze uitstraling nu al iets te verbeteren, zijn er tijdelijke groenvakken geplaatst. Deze tijdelijke vergroening blijft staan tot het plein vernieuwd wordt. 

Gevelverbetering
Naast de ontwikkelingen die de gemeente zelf uitvoert, kunnen winkeliers ook bijdragen aan de verbetering van het plein. Zij mogen een subsidie aanvragen voor het verbeteren van hun gevel, om ook op deze wijze de uitstraling van het plein op te knappen.

Wethouder Cees Paas is erg blij dat het plein zich aan het doorontwikkelen is. “Het is belangrijk voor Sliedrecht dat het Burgemeester Winklerplein zich doorontwikkelt naar een aantrekkelijk en levendig centrumgebied.” Toch vindt Paas het belangrijk dat nu ook wordt laten zien dat ze niet stilzitten met de verbeteringen van het plein. “Er gebeurt veel op en rondom het plein. We laten zien dat we stappen vooruit zetten”, laat Paas weten. 

 

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.