Dordrecht, Netherlands

Buurtfeest in het Kasperspad: 'Belangrijk voor de sociale cohesie'

Bij de Buurtkamer in het Kasperspad was zaterdagmiddag een zomerfeest voor de wijk. Buurtwerk Dordrecht, het Leger des Heils en Straatpraatjes organiseerden samen het feest, wat vooral voor de kinderen bedoeld was. “Maar de ouders mogen natuurlijk ook mee doen.”
Annelot Bezemer | 20 augustus 2022 18:00 | Aangepast op 20 augustus 2022 15:45
Het is duidelijk te zien dat Karim de Kool van Buurtwerk plezier heeft in het organiseren van het zomerfeest. Lachend kijkt hij toe hoe de buurtkinderen sjoelen, blikgooien of eendjes vangen. “Het is totaal niet vanzelfsprekend dat alle kinderen op vakantie kunnen. Dan is het goed dat ze hun vakantie hier kunnen afsluiten.”

Het Kromhout is een gemengde wijk. “We hebben hier jong en oud, arm en rijk, dus zo’n feest als dit is belangrijk voor de sociale cohesie.” Naast de verschillende spelletjes werd er ook gezorgd voor een hapje en een drankje. De toegang was gratis. “Er komen heel veel buurtkinderen op af, maar de ouders mogen natuurlijk ook mee doen.”

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...