gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buurtkamer aan Vrieseweg geopend: ‘Een verrijking voor de buurt’

b8086bcb0e075d3107b617ba9884a17b

Een plek waar bewoners uit de wijk elkaar kunnen ontmoeten, maar ook het gesprek kunnen aangaan met een wijkagent of coach. Daar is de buurtkamer voor bedacht. Zaterdag werd het pand aan de Vrieseweg officieel geopend.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Deze buurtkamer is de tweede die in Dordrecht geopend wordt; vorig jaar startte er al één aan het Kasperspad. En met succes, volgens gemeente en Buurtwerk. Die organisaties hopen dan ook dat de buurtkamer aan de Vrieseweg een deel van de overlast kan verminderen. Want dat die bestaat, wordt niet ontkend.

“We hebben het hier de laatste tijd behoorlijk onder controle met alle partners die hier aan het werk zijn en met de bewoners. Maar het blijft wel een punt van aandacht, dat hier overlast plaatsvindt en daar willen we met z’n allen wel wat aan doen”, vertelt wijkregisseur Steven Wierks. “Deze buurtkamer is echt een verrijking voor de buurt.”
Nieuw aan deze buurtkamer is dat er ook een politiepost aan gekoppeld is. “De wijkagenten gaan werken vanuit deze post, er gaan ook spreekuren komen, er gaat ‘koffie met een cop’ komen”, legt burgemeester Kolff uit. “Er zijn verschillende momenten dat er veel meer cotnact is tussen de bewoners en de politie en dat is denk ik heel goed.”

Het is de bedoeling dat mensen ergernissen eerder melden en gemakkelijker hulp zoeken bij problemen doordat ze gewoon binnen kunnen lopen bij de buurtkamer. Maar het gebouw is niet altijd open. “Op woensdag en donderdag is er een buurtwerker aanwezig”, legt Wierks uit. “We willen niet de hele tijd een buurtwerker hier binnen hebben, of een politieagent, terwijl er geen vraag naar is. We willen vooral dat de buurtwerker op straat is, dat de politieagenten op straat zijn. En op het moment dat we dan activiteiten hebben, gooien we het hier allemaal open.” Want er wordt van alles georganiseerd door Buurtwerk, van creatieve workshops tot cursus reanimeren en voorlichting door politieagenten. Daarnaast kunnen buurtbewoners de ruimte ook gebruiken om bijvoorbeeld te vergaderen. Daarvoor moeten ze dan wel intekenen via een agenda.

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.