Dordrecht, Netherlands

Buurtkamer aan Vrieseweg geopend: ‘Een verrijking voor de buurt’

Een plek waar bewoners uit de wijk elkaar kunnen ontmoeten, maar ook het gesprek kunnen aangaan met een wijkagent of coach. Daar is de buurtkamer voor bedacht. Zaterdag werd het pand aan de Vrieseweg officieel geopend.
Marjolein Vos | 26 september 2022 16:07 | Aangepast op 26 september 2022 16:07
Deze buurtkamer is de tweede die in Dordrecht geopend wordt; vorig jaar startte er al één aan het Kasperspad. En met succes, volgens gemeente en Buurtwerk. Die organisaties hopen dan ook dat de buurtkamer aan de Vrieseweg een deel van de overlast kan verminderen. Want dat die bestaat, wordt niet ontkend.

“We hebben het hier de laatste tijd behoorlijk onder controle met alle partners die hier aan het werk zijn en met de bewoners. Maar het blijft wel een punt van aandacht, dat hier overlast plaatsvindt en daar willen we met z’n allen wel wat aan doen”, vertelt wijkregisseur Steven Wierks. “Deze buurtkamer is echt een verrijking voor de buurt.”
Nieuw aan deze buurtkamer is dat er ook een politiepost aan gekoppeld is. “De wijkagenten gaan werken vanuit deze post, er gaan ook spreekuren komen, er gaat ‘koffie met een cop’ komen”, legt burgemeester Kolff uit. “Er zijn verschillende momenten dat er veel meer cotnact is tussen de bewoners en de politie en dat is denk ik heel goed.”

Het is de bedoeling dat mensen ergernissen eerder melden en gemakkelijker hulp zoeken bij problemen doordat ze gewoon binnen kunnen lopen bij de buurtkamer. Maar het gebouw is niet altijd open. “Op woensdag en donderdag is er een buurtwerker aanwezig”, legt Wierks uit. “We willen niet de hele tijd een buurtwerker hier binnen hebben, of een politieagent, terwijl er geen vraag naar is. We willen vooral dat de buurtwerker op straat is, dat de politieagenten op straat zijn. En op het moment dat we dan activiteiten hebben, gooien we het hier allemaal open.” Want er wordt van alles georganiseerd door Buurtwerk, van creatieve workshops tot cursus reanimeren en voorlichting door politieagenten. Daarnaast kunnen buurtbewoners de ruimte ook gebruiken om bijvoorbeeld te vergaderen. Daarvoor moeten ze dan wel intekenen via een agenda.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...