gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Café De Pul toch dicht

Café De Pul moet toch dicht. In het café aan de Grote Spuistraat wordt in harddrugs gehandeld. Burgemeester Brok heeft besloten dat het café vanaf 19 januari voor zes maanden dicht moet.

Alka Goos |  | Aangepast op
Brok wilde het café al eerder sluiten, maar de eigenaar diende hiertegen een bezwaar in. Nu moet het café toch echt dicht. “Ook tegen dit besluit gaan we in bezwaar”, vertelt Coby Tijssen, de eigenaresse. Tot dat bezwaar is behandeld moet de zaak dicht blijven. “We staan met onze rug tegen de muur.”

Het café werd scherp in de gaten gehouden vanwege eerdere incidenten. Waaronder een vechtpartij in augustus. Hierbij raakten twee mensen lichtgewond door glas. Volgens de eigenaresse is dit nooit gebeurd. Het hele gebied rondom het café krijgt veel aandacht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie vanwege drugsverkoop.


“Wij hebben nooit iets gezien in het café. Bij drie preventieve fouilleeracties is er ook nooit iets gevonden”, zegt de eigenaresse, “Nadat wij van de politie hoorden dat er een drugsdealer op het terras zat hebben we hem gelijk de toegang ontzegd.” De gemeente zegt dat ook een terras hoort tot de inrichting en dus de verantwoordelijkheid van de eigenaar.

Volgens de gemeente is de eigenaar vaker gewaarschuwd op haar verantwoordelijkheid. Toch zou er afgelopen zomer meerdere malen gehandeld zijn in harddrugs. “We hebben altijd al heel erg opgelet op de klanten, maar als er buiten iets gebeurt zien wij het niet. Alles is gebaseerd op vermoedens bij de gemeente, er is nooit iets gevonden.”

Met een actie heeft de kroeg al meer dan 300 handtekeningen verzameld van mensen die het café open willen houden.

Lees ook

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.