Dordrecht, Netherlands

Café De Pul toch dicht

Café De Pul moet toch dicht. In het café aan de Grote Spuistraat wordt in harddrugs gehandeld. Burgemeester Brok heeft besloten dat het café vanaf 19 januari voor zes maanden dicht moet.
Alka Goos | 16 december 2016 11:33 | Aangepast op 16 december 2016 11:33
Brok wilde het café al eerder sluiten, maar de eigenaar diende hiertegen een bezwaar in. Nu moet het café toch echt dicht. “Ook tegen dit besluit gaan we in bezwaar”, vertelt Coby Tijssen, de eigenaresse. Tot dat bezwaar is behandeld moet de zaak dicht blijven. “We staan met onze rug tegen de muur.”

Het café werd scherp in de gaten gehouden vanwege eerdere incidenten. Waaronder een vechtpartij in augustus. Hierbij raakten twee mensen lichtgewond door glas. Volgens de eigenaresse is dit nooit gebeurd. Het hele gebied rondom het café krijgt veel aandacht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie vanwege drugsverkoop.


“Wij hebben nooit iets gezien in het café. Bij drie preventieve fouilleeracties is er ook nooit iets gevonden”, zegt de eigenaresse, “Nadat wij van de politie hoorden dat er een drugsdealer op het terras zat hebben we hem gelijk de toegang ontzegd.” De gemeente zegt dat ook een terras hoort tot de inrichting en dus de verantwoordelijkheid van de eigenaar.

Volgens de gemeente is de eigenaar vaker gewaarschuwd op haar verantwoordelijkheid. Toch zou er afgelopen zomer meerdere malen gehandeld zijn in harddrugs. “We hebben altijd al heel erg opgelet op de klanten, maar als er buiten iets gebeurt zien wij het niet. Alles is gebaseerd op vermoedens bij de gemeente, er is nooit iets gevonden.”

Met een actie heeft de kroeg al meer dan 300 handtekeningen verzameld van mensen die het café open willen houden.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Veel auto’s door rood op dit kruispunt, bewoners ergeren zich groen en geel

“Als het licht op rood staat, moet je stoppen”, zegt Piet Ritmeester. Maar als de Hardinxvelder naar...

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...