Dordrecht, Netherlands

Café tegen plannen Visbrug

Grand café Centre Ville vreest bijna geen terras over te houden als het plan met de Visbrug doorgaat. De eigenaar heeft nu ter illustratie de contouren van het geplande trapgat op straat geplakt.
Peter Tromp | 18 maart 2016 11:02 | Aangepast op 18 maart 2016 11:02
Cafébaas Dries Schilten zegt dat hij en zijn buurman, Grieks restaurant Olympiade, zo'n 90 procent van hun terrascapaciteit verliezen. Wethouder Piet Sleeking heeft de contouren bekeken. Volgens Schilten is de wethouder het eens met de bezwaren van de horeca-ondernemers. Sleeking zou hebben gezegd dat het gat niet op deze manier moet worden aangelegd.

Het gat middenin de Visbrug is nog maar een schets. Met een trap daal je af naar een aanlegsteiger onder de Visbrug waar een rondvaartboot kan aanleggen. Onduidelijk is nog hoe de steiger en trap tijdens wisselende waterhoogteverschillen op elkaar aansluiten en er wordt gevreesd voor te weinig vaarruimte onder de brug als de steiger in gebruik is.


Meest gelezen

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...

Straten zaten weken in het donker, en dit is waarom

Bewoners van de buurt rond de Markstraat en Dintelstraat in Ridderkerk-Bolnes hebben het drie weken ...

Rechtszaak tegen Damen Shipyards start vandaag: wat staat er op het spel?

Na jarenlang juridisch getouwtrek begint deze maandag de rechtszaak tegen Damen Shipyards uit Gorin...