gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA doet oproep aan samenleving Drechtsteden: ‘Laat zien dat de waterbus niet weg moet vallen’

4cec539f9d20c92b3f7c42203ced8a5a

“De samenleving moet nu laten zien hoe belangrijk de waterbus is in de streek”, aldus Dagmar van den Herik van het CDA Zuid-Holland. Lijnen 21 en 23 dreigen door hoge kosten geschrapt te worden. De provinciale afdeling van de partij roept nu bedrijven, inwoners en gemeenten op om in gesprek te gaan met het provinciebestuur.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
“Dit zijn belangrijke lijnen, en er zijn betere oplossingen dan ze compleet te schrappen”, aldus Van den Herik. Het gaat om de lijnen tussen Dordrecht en Sliedrecht (lijn 23) en tussen Rotterdam, Kinderdijk en Molenlanden (lijn 21). Op die trajecten varen te weinig mensen mee, waardoor de trajecten te duur worden. De provincie mag de waterbus ook geen geld meer geven voor deze trajecten. “Dan wordt het gezien als ‘onrechtmatige staatssteun’ van een bedrijf”, legt Van den Herik uit. 


De handen van de provincie zijn daarmee gebonden, maar volgens het CDA is er vanuit andere hoeken nog van alles mogelijk. “Grote bedrijven als Boskalis en Fokker hebben bij de vergadering ingesproken. Voor hun werknemers sluiten de tijden van de waterbus niet aan op werktijden”, vertelt Van den Herik. “Als die tijden worden aangepast, zou dat al veel meer gebruikers kunnen opleveren.” 

Lijnen 21 en 23 varen maar één keer in het uur. “Daarom is het ook niet logisch om die lijnen met de andere te vergelijken, die twee of drie keer per uur gaan”, aldus Van den Herik. In het onderzoeksrapport dat het schrappen van de lijnen als oplossing voordraagt, is dat wel gebeurd. “Zou het dan niet beter zijn om bij alle lijnen de minst gebruikte tijden eruit te halen?”, vraagt ze zich af. 

Het CDA richt hun oproep ook aan de gemeenten waarvan de inwoners de lijnen gebruiken. “In Sliedrecht wil de gemeente in 2040 minstens 500 woningen toevoegen aan het dorp. Daar horen ook infrastructuur en voorzieningen bij zoals de waterbus”, aldus Van den Herik, die zelf een tijd in de gemeente heeft gewoond. Op dit moment woont ze in Nieuw-Lekkerland. “In Molenlanden gaan er zoveel touringcars naar Kinderdijk, veel ook vanuit Rotterdam. Daar zou je de lijn juist niet moeten schrappen, maar aantrekkelijker moeten maken. Veel inwoners hadden daar juist meer opstapplaatsen verwacht.” 

Op 24 september wordt er in het provinciehuis voor het laatst gesproken over de verlieslijdende waterbus. “Voor die tijd hopen we dat ondernemers, Smart Delta Drechtsteden, werkgeverscommissies en gemeenten met het provinciebestuur komen praten over oplossingen. De samenleving moet dit nu zelf krachtig aanpakken”, aldus Van den Herik. 

En de inwoners die de twee lijnen niet willen zien verdwijnen? “Laat van je horen door vooral zoveel mogelijk met de waterbus te reizen."

Lees meer over:

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.