gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: tweede transferium oplossing voor autoluwe Spuiboulevard

674e704322267f95c2f11afc805cf083

De komende jaren gaat de Spuiboulevard flink op de schop. Er komt een nieuw 'stadskantoor' (Huis voor Stad en Regio), maar er worden ook nieuwe huizen gebouwd. Dat vraagt ook om een herziening van de verkeerssituatie van de belangrijkste toegangsweg van het centrum.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden heeft daarvoor samen met het college een plan ontwikkeld. Een plan waarbij er minder ruimte is auto's. Die worden omgeleid via de Burgemeester de Raadtsingel. In de commissievergadering ging het dinsdag over deze aanpak.

De partijen zijn het erover eens dat het centrum wel goed bereikbaar moet blijven. Voor mensen met een auto én met het openbaar vervoer. Wim van der Kruijff van het CDA stelde daarom voor te kijken naar de mogelijkheid om niet één, maar twee transferia te bouwen, waar mensen kunnen overstappen. "Een afweging die je kan maken is, moet je niet twee transferia hebben? Eentje aan de westkant van de stad, dat zou bijvoorbeeld Weeskinderendijk kunnen zijn, en eentje meer aan de oostkant, die vanaf Papendrechtse kant beter bereikbaar is", legt de fractievoorzitter uit.

Als tweede locatie voor een transferium noemt hij het Energiehuis, het Leerpark/gezondheidspark of de Krommedijk. Allemaal goede mogelijkheden, volgens Kruijff. De meerderheid van de raad ziet wel wat in zijn voorstel. De wethouder heeft beloofd het idee mee te nemen in de ontwikkeling van de plannen.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.