gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: tweede transferium oplossing voor autoluwe Spuiboulevard

674e704322267f95c2f11afc805cf083

De komende jaren gaat de Spuiboulevard flink op de schop. Er komt een nieuw 'stadskantoor' (Huis voor Stad en Regio), maar er worden ook nieuwe huizen gebouwd. Dat vraagt ook om een herziening van de verkeerssituatie van de belangrijkste toegangsweg van het centrum.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden heeft daarvoor samen met het college een plan ontwikkeld. Een plan waarbij er minder ruimte is auto's. Die worden omgeleid via de Burgemeester de Raadtsingel. In de commissievergadering ging het dinsdag over deze aanpak.

De partijen zijn het erover eens dat het centrum wel goed bereikbaar moet blijven. Voor mensen met een auto én met het openbaar vervoer. Wim van der Kruijff van het CDA stelde daarom voor te kijken naar de mogelijkheid om niet één, maar twee transferia te bouwen, waar mensen kunnen overstappen. "Een afweging die je kan maken is, moet je niet twee transferia hebben? Eentje aan de westkant van de stad, dat zou bijvoorbeeld Weeskinderendijk kunnen zijn, en eentje meer aan de oostkant, die vanaf Papendrechtse kant beter bereikbaar is", legt de fractievoorzitter uit.

Als tweede locatie voor een transferium noemt hij het Energiehuis, het Leerpark/gezondheidspark of de Krommedijk. Allemaal goede mogelijkheden, volgens Kruijff. De meerderheid van de raad ziet wel wat in zijn voorstel. De wethouder heeft beloofd het idee mee te nemen in de ontwikkeling van de plannen.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.