gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: tweede transferium oplossing voor autoluwe Spuiboulevard

674e704322267f95c2f11afc805cf083

De komende jaren gaat de Spuiboulevard flink op de schop. Er komt een nieuw 'stadskantoor' (Huis voor Stad en Regio), maar er worden ook nieuwe huizen gebouwd. Dat vraagt ook om een herziening van de verkeerssituatie van de belangrijkste toegangsweg van het centrum.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden heeft daarvoor samen met het college een plan ontwikkeld. Een plan waarbij er minder ruimte is auto's. Die worden omgeleid via de Burgemeester de Raadtsingel. In de commissievergadering ging het dinsdag over deze aanpak.

De partijen zijn het erover eens dat het centrum wel goed bereikbaar moet blijven. Voor mensen met een auto én met het openbaar vervoer. Wim van der Kruijff van het CDA stelde daarom voor te kijken naar de mogelijkheid om niet één, maar twee transferia te bouwen, waar mensen kunnen overstappen. "Een afweging die je kan maken is, moet je niet twee transferia hebben? Eentje aan de westkant van de stad, dat zou bijvoorbeeld Weeskinderendijk kunnen zijn, en eentje meer aan de oostkant, die vanaf Papendrechtse kant beter bereikbaar is", legt de fractievoorzitter uit.

Als tweede locatie voor een transferium noemt hij het Energiehuis, het Leerpark/gezondheidspark of de Krommedijk. Allemaal goede mogelijkheden, volgens Kruijff. De meerderheid van de raad ziet wel wat in zijn voorstel. De wethouder heeft beloofd het idee mee te nemen in de ontwikkeling van de plannen.

Lees ook

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.