gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: tweede transferium oplossing voor autoluwe Spuiboulevard

674e704322267f95c2f11afc805cf083

De komende jaren gaat de Spuiboulevard flink op de schop. Er komt een nieuw 'stadskantoor' (Huis voor Stad en Regio), maar er worden ook nieuwe huizen gebouwd. Dat vraagt ook om een herziening van de verkeerssituatie van de belangrijkste toegangsweg van het centrum.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden heeft daarvoor samen met het college een plan ontwikkeld. Een plan waarbij er minder ruimte is auto's. Die worden omgeleid via de Burgemeester de Raadtsingel. In de commissievergadering ging het dinsdag over deze aanpak.

De partijen zijn het erover eens dat het centrum wel goed bereikbaar moet blijven. Voor mensen met een auto én met het openbaar vervoer. Wim van der Kruijff van het CDA stelde daarom voor te kijken naar de mogelijkheid om niet één, maar twee transferia te bouwen, waar mensen kunnen overstappen. "Een afweging die je kan maken is, moet je niet twee transferia hebben? Eentje aan de westkant van de stad, dat zou bijvoorbeeld Weeskinderendijk kunnen zijn, en eentje meer aan de oostkant, die vanaf Papendrechtse kant beter bereikbaar is", legt de fractievoorzitter uit.

Als tweede locatie voor een transferium noemt hij het Energiehuis, het Leerpark/gezondheidspark of de Krommedijk. Allemaal goede mogelijkheden, volgens Kruijff. De meerderheid van de raad ziet wel wat in zijn voorstel. De wethouder heeft beloofd het idee mee te nemen in de ontwikkeling van de plannen.

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.