gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA: tweede transferium oplossing voor autoluwe Spuiboulevard

674e704322267f95c2f11afc805cf083

De komende jaren gaat de Spuiboulevard flink op de schop. Er komt een nieuw 'stadskantoor' (Huis voor Stad en Regio), maar er worden ook nieuwe huizen gebouwd. Dat vraagt ook om een herziening van de verkeerssituatie van de belangrijkste toegangsweg van het centrum.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden heeft daarvoor samen met het college een plan ontwikkeld. Een plan waarbij er minder ruimte is auto's. Die worden omgeleid via de Burgemeester de Raadtsingel. In de commissievergadering ging het dinsdag over deze aanpak.

De partijen zijn het erover eens dat het centrum wel goed bereikbaar moet blijven. Voor mensen met een auto én met het openbaar vervoer. Wim van der Kruijff van het CDA stelde daarom voor te kijken naar de mogelijkheid om niet één, maar twee transferia te bouwen, waar mensen kunnen overstappen. "Een afweging die je kan maken is, moet je niet twee transferia hebben? Eentje aan de westkant van de stad, dat zou bijvoorbeeld Weeskinderendijk kunnen zijn, en eentje meer aan de oostkant, die vanaf Papendrechtse kant beter bereikbaar is", legt de fractievoorzitter uit.

Als tweede locatie voor een transferium noemt hij het Energiehuis, het Leerpark/gezondheidspark of de Krommedijk. Allemaal goede mogelijkheden, volgens Kruijff. De meerderheid van de raad ziet wel wat in zijn voorstel. De wethouder heeft beloofd het idee mee te nemen in de ontwikkeling van de plannen.

Lees ook

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.