Dordrecht, Netherlands

Celstraf geëist voor mishandelen homo's

Justitie wil dat vier jongens de cel ingaan voor het mishandelen van een aantal homo's. De slachtoffers werden in het paasweekend via de homodatingapp Grindr naar een plek gelokt en daar in elkaar geslagen en geschopt.
Petra Scheurwater | 3 oktober 2018 09:50 | Aangepast op 3 oktober 2018 09:50
De verdachten van 15 tot 18 jaar zouden als doel hebben gehad de mannen te chanteren. “Mensen zijn echt bang gemaakt door jullie gedrag. Niet alleen de twee aangevers maar ook de homogemeenschap in Dordrecht en de rest van het land. Neem verantwoordelijkheid voor de gevolgen van je gedrag”, aldus de officier van justitie dinsdag in de rechtszaal.

“Gelet op de ernst van de feiten, het planmatige gedrag, de ‘lol’ die uit het plegen van geweld en het spelen van eigen rechter werd gehaald, de gevoelens van angst binnen de homogemeenschap èn het doel dat dit nooit meer gebeurt, zorgt voor een hogere strafeis.”

De geëiste straffen lopen uiteen van vier weken tot zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook een slachtoffer is overigens verdachte. Deze Dordtenaar wordt verdacht van grooming, het benaderen van kinderen met als doel seksueel contact.

In totaal zijn dertien verdachten aangehouden in de zaak. De rechtbank in Rotterdam doet op 1 november uitspraak.

Meest gelezen

Gaslekken bij Chemours, brandweer rukt twee keer uit

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 jun 2025 17:22

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Warme aftrap van Zomerkermis, waar ook de Energizer weer draait

De Zomerkermis in Dordrecht is zaterdagmiddag warm en daardoor vrij rustig begonnen. De kermis besta...

Gezicht van de anti-PFAS-beweging Joop Keesmaat (73) overleden

Eén van de gezichten van actiegroep Gezondheid Voor Alles, Joop Keesmaat, is overleden. Keesmaat was...

Wel dakloos, niet in beeld: ‘Voor mij is het te laat, maar ik wil dit andere kinderen besparen’

Jean-paul is al 32 jaar dakloos. Op zijn zestiende zetten zijn ouders hem op straat. Hij zet zich nu...

Viktor (7) heeft de eetstoornis ARFID: ‘We probeerden alles om hem te laten eten, maar niks werkte’

Dat een kind een avond zijn groente niet wil opeten, maakt iedereen wel eens mee. Maar dat er eigenl...

Budgetvriendelijk én lekker koken: stoofperen en gevulde courgette

Koken met een beperkt budget kan een uitdaging zijn. Daarom komt Quiet Drechtsteden in oktober met e...

Nog niet genoeg geld ingezameld, maar de PTSS-hulphond voor Marjolijn ‘komt er hoe dan ook’

Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht noemde het haar grote droom: een speciaal getrainde hulp...