Dordrecht, Netherlands

Celstraf voor dader steekpartij busstation: ‘Ik was dronken en was boos op hem’

Het steekincident gebeurde op het busstation in Dordrecht Corrado Francke / Pixabay
De dader van de steekpartij op het busstation in Dordrecht afgelopen oktober, moet zestien maanden de cel in. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald. De verdachte was dronken en stak het slachtoffer, een kennis van hem, in zijn linkerschouder na een ruzie over bier.
Corrado Francke | 28 januari 2025 12:30 | Aangepast op 28 januari 2025 12:00
In het vonnis valt te lezen dat het letsel ‘relatief beperkt’ is gebleven, ondanks een steekwond van drie centimeter diep. Wel neemt de rechtbank het verdachte R.P. (51) kwalijk dat het incident op de openbare weg gebeurde en dat het slachtoffer had kunnen bezwijken door zijn daad. “Adequaat handelen van omstanders en medisch ingrijpen heeft erger kunnen voorkomen.”

Blikkendag
In het voordeel van P. speelt dat hij spijt toonde in de rechtszaal en bereid is om te werken aan zijn problemen, zoals overmatig alcoholgebruik. De dader had namelijk flink wat gedronken toen hij zijn kennis te lijf ging. Tegen de politie verklaart hij acht tot tien blikken van een halve liter te hebben gedronken en dat wordt bevestigd door een blaastest. Achteraf kan hij zich weinig meer herinneren van de avond.

De ruzie die vooraf ging aan de steekpartij in de late avond van maandag 7 oktober, gaat ook over drank. P. had het slachtoffer geld gegeven om bier voor hem te kopen, maar in plaats daarvan is hij naar het station gelopen om te slapen. Het zorgt voor een woede-uitbarsting bij P., die zijn geld terug wil en de man ‘bang wil maken’.

Klappen, stompen en trappen
Als de 51-jarige man hem ziet liggen op een bankje bij het busstation, gaat hij eerst met hem in gesprek. Daarna volgen klappen, stompen en trappen en haalt hij een keukenmes tevoorschijn. Hij steekt het slachtoffer in zijn schouder en loopt rustig weg. “Ik was dronken en was boos hem”, laat hij de politie weten.

Agenten die de man tien minuten na de steekpartij aanhouden voor het station, vinden het keukenmes met een snijgedeelte van twintig centimeter in zijn rechtermouw.

Eis van OM gematigd
Volgens de rechtbank is een poging tot doodslag en een poging tot zware mishandeling bewezen op basis van camerabeelden en getuigenverklaringen. Wel is de celstraf van anderhalf jaar iets lager dan de tweeënhalf jaar cel die het Openbaar Ministerie (OM) had geëist.

Naast de gevangenisstraf heeft P. nog acht maanden cel boven zijn hoofd hangen als hij nog een keer in de fout gaat. Ook krijgt hij een meldplicht, behandeling voor zijn problemen en controles op alcoholgebruik.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...