Dordrecht, Netherlands

Certificaat voor statushouders in de zorg

Een eerste groep van 15 statushouders kreeg woensdag zijn diploma voor het WelSlagen-traject. Zij hebben daarbinnen een opleiding in de zorg afgerond.
Dennis Koorevaar | 16 januari 2019 11:35 | Aangepast op 16 januari 2019 11:35
Met dit certificaat kunnen zij instromen op het BBL MBO niveau 2 (Helpende zorg en welzijn) of BBL MBO niveau 3 (Verzorgende IG). Na de certificering stromen 10 van hen uit naar een betaalde leerwerkbaan in de zorg, bij werkgevers in Drechtsteden.

Naast taaltraining en oriëntatie op de zorg wordt training gegeven op uiteenlopende andere thema's. Empowerment van de deelnemers is een belangrijk onderdeel: Leren leren, gedrag en houding, zelfbeeld, feedback, communicatie, motivatie, stress en werkdruk en werknemersvaardigheden komen aan de orde.


Denk daarnaast ook aan aspecten van de Nederlandse cultuur en maatschappij, de Nederlandse arbeidsmarkt en werken in de zorg. In de training en in hun stage maken de statushouders kennis met de kansberoepen in de zorgorganisaties en worden zij voorbereid op werken in de zorg en het volgen van een MBO-opleiding.

Voor 3 deelnemers die in maart aan de oriëntatie zijn gestart, kwam doorstroom in september te vroeg. Zij volgen een verlengde oriëntatie. De overige 8 deelnemers bleken geen affiniteit met de zorg te hebben. Zij worden begeleid naar een voor hen passende baan.


Eén van hen werkt inmiddels als pedagogisch medewerkster op een buitenschoolse opvang, daarnaast heeft een andere deelnemer een baan in de horeca en is een ander werkzaam als steigerbouwer.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...