Dordrecht, Netherlands

Chemours bedot Europese Commissie: 1 miljoen euro dwangsom

Het Dordtse chemiebedrijf Chemours moet een dwangsom van 1 miljoen euro betalen omdat het meer fluorkoolwaterstoffen op de markt heeft gebracht dan toegestaan. Volgens de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft Chemours daarnaast bij de invoer de Europese Commissie onjuist geïnformeerd.
Coen Theuwis | 27 mei 2025 14:00 | Aangepast op 27 mei 2025 13:35
“Aan de Europese Commissie rapporteerde Chemours dat dit zeer sterke broeikasgas (trifluormethaan of HFC-23 red.) werd geïmporteerd voor vernietiging, wat is vrijgesteld van quotum”, schrijft de inspectie. “Uit onderzoek bleek echter dat Chemours HFC-23 gebruikt in het productieproces en dat feitelijk sprake was van een quotumoverschrijding.”

Het quotum is een beperking op de productie van bepaalde chemische stoffen, in dit geval zogenoemde F-gassen. Dat soort gassen leveren een bijdrage aan klimaatverandering. Door steeds verdere beperking van de productie ervan op Europees niveau, hoopt Brussel uiteindelijk toe te werken naar een totaalverbod.

“Het is daarom van groot belang erop toe te zien dat de Europese quota niet worden overschreden. Als dat wel gebeurt wordt de Europese quotaregeling ondermijnd”, aldus de ILT. Het is niet voor het eerst dat Chemours op de vingers wordt getikt om het overtreden van het quotum.

De inspectie legde het chemiebedrijf in 2022 daarvoor al een last onder dwangsom op, vanwege de overtreding moet die nu worden betaald. Volgens de inspectie heeft Chemours inmiddels goede intenties getoond. “Dit laat onverlet dat de ILT het nodig vindt om een nieuwe, hogere dwangsom aan het bedrijf op te gaan leggen.” Wat de hoogte daarvan zal zijn is nog niet bekend.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...