gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours investeert in reductie GenX

3463a44c7cd55f0701414b6deb85fd00

Chemiebedrijf Chemours gaat 75 miljoen euro investeren in de Dordtse fabriek. Het doel is om de uitstoot van GenX te minimaliseren. Eind 2020 wil het niet meer dan één procent uitstoten van de totale uitstoot in 2017.In 2017 werd er naar water 1200 kilo uitgestoten en naar de lucht 600 kilo. Voor 2020 wil Chemours zich dus beperken tot respectievelijk 12 en 6 kilo per jaar. Nul is lastigWoordvoerder Chemours Harmen Geers van Huijskens: "Eigenlijk zouden we tot nul willen reduceren, maar dat is lastig. De techniek om uitstoot te meten is nog steeds in ontwikkeling en het kan best zijn dat er tegen de tijd nog kleinere hoeveelheden te meten zijn. Dus daarom gaan we voor 99 procent." Het chemieconcern ligt al langer onder vuur vanwege het gebruik van de kankerverwekkende stof PFOA, dat wordt gebruikt voor antiaanbaklagen en brandwerende coatings. Later werd deze stof vervangen door GenX waarvan vermoed wordt dat het eveneens thuishoort op de lijst van Zeer Zorgwekkende stoffen.KankerverwekkendIn juni meldde de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dat mogelijk kankerverwekkende stoffen die Chemours gebruikt bij die GenX-technologie in het verleden via het afval in lucht, bodem en water terechtkwamen. Ook constateerde de inspectie dat het bedrijf transporteurs en verwerkers van afval niet op de hoogte bracht dat de stoffen in het afval zitten. Chemours had eerder beterschap beloofd aan omwonenden na protesten. Het bedrijf was al bezig met het testen van speciale filters om de uitstoot te verminderen. Deze bleken goed te werken en worden nu uitgebreid.Maatschappelijke verantwoordelijkheidWethouder Rik van der Linden ziet het als een positieve ontwikkeling en een goede stap van het bedrijf.''Wat ons betreft wordt de daad zo snel mogelijk bij het woord gevoegd. Wij vinden dat deze stoffen niet in het milieu thuishoren en blijven daar doorlopend op aandringen. Ook hebben we de bedrijven steeds aangesproken op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid, die wat ons betreft verder gaat dan de vergunningseisen'', aldus Van der Linden. ''Ik ben vaak kritisch geweest op het bedrijf, waar ik vond dat zij te weinig of te langzaam stappen zetten. De nu uitgesproken ambitie is de beweging en het committent die we van het bedrijf willen zien. En dat komt geen moment te vroeg. Het is zaak die nu zo snel mogelijk om te zetten naar concrete daden.''

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

dierenziekenhuis foto Rijnmond

Betere zorg voor huisdieren: van poeptransplantatie tot dieet voor te dik stinkdier

Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.