gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours investeert in reductie GenX

3463a44c7cd55f0701414b6deb85fd00.jpg

Chemiebedrijf Chemours gaat 75 miljoen euro investeren in de Dordtse fabriek. Het doel is om de uitstoot van GenX te minimaliseren. Eind 2020 wil het niet meer dan één procent uitstoten van de totale uitstoot in 2017.In 2017 werd er naar water 1200 kilo uitgestoten en naar de lucht 600 kilo. Voor 2020 wil Chemours zich dus beperken tot respectievelijk 12 en 6 kilo per jaar. Nul is lastigWoordvoerder Chemours Harmen Geers van Huijskens: "Eigenlijk zouden we tot nul willen reduceren, maar dat is lastig. De techniek om uitstoot te meten is nog steeds in ontwikkeling en het kan best zijn dat er tegen de tijd nog kleinere hoeveelheden te meten zijn. Dus daarom gaan we voor 99 procent." Het chemieconcern ligt al langer onder vuur vanwege het gebruik van de kankerverwekkende stof PFOA, dat wordt gebruikt voor antiaanbaklagen en brandwerende coatings. Later werd deze stof vervangen door GenX waarvan vermoed wordt dat het eveneens thuishoort op de lijst van Zeer Zorgwekkende stoffen.KankerverwekkendIn juni meldde de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dat mogelijk kankerverwekkende stoffen die Chemours gebruikt bij die GenX-technologie in het verleden via het afval in lucht, bodem en water terechtkwamen. Ook constateerde de inspectie dat het bedrijf transporteurs en verwerkers van afval niet op de hoogte bracht dat de stoffen in het afval zitten. Chemours had eerder beterschap beloofd aan omwonenden na protesten. Het bedrijf was al bezig met het testen van speciale filters om de uitstoot te verminderen. Deze bleken goed te werken en worden nu uitgebreid.Maatschappelijke verantwoordelijkheidWethouder Rik van der Linden ziet het als een positieve ontwikkeling en een goede stap van het bedrijf.''Wat ons betreft wordt de daad zo snel mogelijk bij het woord gevoegd. Wij vinden dat deze stoffen niet in het milieu thuishoren en blijven daar doorlopend op aandringen. Ook hebben we de bedrijven steeds aangesproken op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid, die wat ons betreft verder gaat dan de vergunningseisen'', aldus Van der Linden. ''Ik ben vaak kritisch geweest op het bedrijf, waar ik vond dat zij te weinig of te langzaam stappen zetten. De nu uitgesproken ambitie is de beweging en het committent die we van het bedrijf willen zien. En dat komt geen moment te vroeg. Het is zaak die nu zo snel mogelijk om te zetten naar concrete daden.''

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.

bosboomtoussaintstraat.jpeg

Kamer gesloten na vondst harddrugs en vuurwapen

Een kamer in een woning aan de Bosboom-Toussaintstraat is door de burgemeester van Dordrecht gesloten. Er is namelijk een grote hoeveelheid aan harddrugs en een vuurwapen met kogels gevonden.