gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours investeert in reductie GenX

3463a44c7cd55f0701414b6deb85fd00

Chemiebedrijf Chemours gaat 75 miljoen euro investeren in de Dordtse fabriek. Het doel is om de uitstoot van GenX te minimaliseren. Eind 2020 wil het niet meer dan één procent uitstoten van de totale uitstoot in 2017.In 2017 werd er naar water 1200 kilo uitgestoten en naar de lucht 600 kilo. Voor 2020 wil Chemours zich dus beperken tot respectievelijk 12 en 6 kilo per jaar. Nul is lastigWoordvoerder Chemours Harmen Geers van Huijskens: "Eigenlijk zouden we tot nul willen reduceren, maar dat is lastig. De techniek om uitstoot te meten is nog steeds in ontwikkeling en het kan best zijn dat er tegen de tijd nog kleinere hoeveelheden te meten zijn. Dus daarom gaan we voor 99 procent." Het chemieconcern ligt al langer onder vuur vanwege het gebruik van de kankerverwekkende stof PFOA, dat wordt gebruikt voor antiaanbaklagen en brandwerende coatings. Later werd deze stof vervangen door GenX waarvan vermoed wordt dat het eveneens thuishoort op de lijst van Zeer Zorgwekkende stoffen.KankerverwekkendIn juni meldde de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dat mogelijk kankerverwekkende stoffen die Chemours gebruikt bij die GenX-technologie in het verleden via het afval in lucht, bodem en water terechtkwamen. Ook constateerde de inspectie dat het bedrijf transporteurs en verwerkers van afval niet op de hoogte bracht dat de stoffen in het afval zitten. Chemours had eerder beterschap beloofd aan omwonenden na protesten. Het bedrijf was al bezig met het testen van speciale filters om de uitstoot te verminderen. Deze bleken goed te werken en worden nu uitgebreid.Maatschappelijke verantwoordelijkheidWethouder Rik van der Linden ziet het als een positieve ontwikkeling en een goede stap van het bedrijf.''Wat ons betreft wordt de daad zo snel mogelijk bij het woord gevoegd. Wij vinden dat deze stoffen niet in het milieu thuishoren en blijven daar doorlopend op aandringen. Ook hebben we de bedrijven steeds aangesproken op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid, die wat ons betreft verder gaat dan de vergunningseisen'', aldus Van der Linden. ''Ik ben vaak kritisch geweest op het bedrijf, waar ik vond dat zij te weinig of te langzaam stappen zetten. De nu uitgesproken ambitie is de beweging en het committent die we van het bedrijf willen zien. En dat komt geen moment te vroeg. Het is zaak die nu zo snel mogelijk om te zetten naar concrete daden.''

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.