gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours moet uitstoot GenX minimaliseren

ecbf80547cd1d22fdc326e7b79568714

Chemours moet de uitstoot van de GenX-stof FRD 903 nog veel verder beperken. Dat heeft de Provincie Zuid-Holland vastgelegd in een nieuwe vergunning. Het Dordtse bedrijf heeft zes weken tijd om beroep aan te tekenen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Volgens de nieuwe vergunning moet Chemours de uitstoot van de zorgwekkende stof naar lucht en water beperken tot 148 kilo per jaar.

In april vorig jaar werd de uitstoot via een nieuwe vergunning al beperkt van 6.400 tot maximaal 2.035 kilo per jaar. Chemours en drinkwaterbedrijf Oasen tekenden daartegen bezwaar aan bij de rechtbank, maar die liet de nieuwe vergunning eind juni in stand.

De rechtbank zei dat de vergunning nog verder mag worden aangescherpt als er nieuwe kennis komt over de milieugevolgen van de activiteiten van een bedrijf. Volgens de Provincie is dat nu het geval.

Op 15 mei heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat namelijk een voorlopige milieukwaliteitsnorm voor FRD-903 in oppervlaktewater bekend gemaakt. Op basis daarvan is nu berekend hoeveel Chemours maximaal mag uitstoten.

De nieuwe norm moet veilig drinkwater en een veilige leefomgeving in de toekomst garanderen. In de vergunning wordt ook bepaald, dat Chemours zich moet inspannen om nog minder dan 148 kilo per jaar uit te stoten. Het bedrijf kan op dit moment nog niet reageren.

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.