gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours moet uitstoot GenX minimaliseren

ecbf80547cd1d22fdc326e7b79568714

Chemours moet de uitstoot van de GenX-stof FRD 903 nog veel verder beperken. Dat heeft de Provincie Zuid-Holland vastgelegd in een nieuwe vergunning. Het Dordtse bedrijf heeft zes weken tijd om beroep aan te tekenen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Volgens de nieuwe vergunning moet Chemours de uitstoot van de zorgwekkende stof naar lucht en water beperken tot 148 kilo per jaar.

In april vorig jaar werd de uitstoot via een nieuwe vergunning al beperkt van 6.400 tot maximaal 2.035 kilo per jaar. Chemours en drinkwaterbedrijf Oasen tekenden daartegen bezwaar aan bij de rechtbank, maar die liet de nieuwe vergunning eind juni in stand.

De rechtbank zei dat de vergunning nog verder mag worden aangescherpt als er nieuwe kennis komt over de milieugevolgen van de activiteiten van een bedrijf. Volgens de Provincie is dat nu het geval.

Op 15 mei heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat namelijk een voorlopige milieukwaliteitsnorm voor FRD-903 in oppervlaktewater bekend gemaakt. Op basis daarvan is nu berekend hoeveel Chemours maximaal mag uitstoten.

De nieuwe norm moet veilig drinkwater en een veilige leefomgeving in de toekomst garanderen. In de vergunning wordt ook bepaald, dat Chemours zich moet inspannen om nog minder dan 148 kilo per jaar uit te stoten. Het bedrijf kan op dit moment nog niet reageren.

Lees ook

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.