gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours moet uitstoot GenX minimaliseren

ecbf80547cd1d22fdc326e7b79568714

Chemours moet de uitstoot van de GenX-stof FRD 903 nog veel verder beperken. Dat heeft de Provincie Zuid-Holland vastgelegd in een nieuwe vergunning. Het Dordtse bedrijf heeft zes weken tijd om beroep aan te tekenen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Volgens de nieuwe vergunning moet Chemours de uitstoot van de zorgwekkende stof naar lucht en water beperken tot 148 kilo per jaar.

In april vorig jaar werd de uitstoot via een nieuwe vergunning al beperkt van 6.400 tot maximaal 2.035 kilo per jaar. Chemours en drinkwaterbedrijf Oasen tekenden daartegen bezwaar aan bij de rechtbank, maar die liet de nieuwe vergunning eind juni in stand.

De rechtbank zei dat de vergunning nog verder mag worden aangescherpt als er nieuwe kennis komt over de milieugevolgen van de activiteiten van een bedrijf. Volgens de Provincie is dat nu het geval.

Op 15 mei heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat namelijk een voorlopige milieukwaliteitsnorm voor FRD-903 in oppervlaktewater bekend gemaakt. Op basis daarvan is nu berekend hoeveel Chemours maximaal mag uitstoten.

De nieuwe norm moet veilig drinkwater en een veilige leefomgeving in de toekomst garanderen. In de vergunning wordt ook bepaald, dat Chemours zich moet inspannen om nog minder dan 148 kilo per jaar uit te stoten. Het bedrijf kan op dit moment nog niet reageren.

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.