gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours moet uitstoot GenX minimaliseren

ecbf80547cd1d22fdc326e7b79568714

Chemours moet de uitstoot van de GenX-stof FRD 903 nog veel verder beperken. Dat heeft de Provincie Zuid-Holland vastgelegd in een nieuwe vergunning. Het Dordtse bedrijf heeft zes weken tijd om beroep aan te tekenen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Volgens de nieuwe vergunning moet Chemours de uitstoot van de zorgwekkende stof naar lucht en water beperken tot 148 kilo per jaar.

In april vorig jaar werd de uitstoot via een nieuwe vergunning al beperkt van 6.400 tot maximaal 2.035 kilo per jaar. Chemours en drinkwaterbedrijf Oasen tekenden daartegen bezwaar aan bij de rechtbank, maar die liet de nieuwe vergunning eind juni in stand.

De rechtbank zei dat de vergunning nog verder mag worden aangescherpt als er nieuwe kennis komt over de milieugevolgen van de activiteiten van een bedrijf. Volgens de Provincie is dat nu het geval.

Op 15 mei heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat namelijk een voorlopige milieukwaliteitsnorm voor FRD-903 in oppervlaktewater bekend gemaakt. Op basis daarvan is nu berekend hoeveel Chemours maximaal mag uitstoten.

De nieuwe norm moet veilig drinkwater en een veilige leefomgeving in de toekomst garanderen. In de vergunning wordt ook bepaald, dat Chemours zich moet inspannen om nog minder dan 148 kilo per jaar uit te stoten. Het bedrijf kan op dit moment nog niet reageren.

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

webfoto

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.