Dordrecht, Netherlands

Chemours verhuist productielijn naar VS, 55 banen gaan verloren

De directie van Chemours en vakbonden hebben vrijdag een belangrijk gesprek gehad over het verlies van 55 arbeidsplaatsen bij de chemiereus. Het komt omdat Chemours bezig is met de verplaatsting van de fluorrubber-productielijn van haar Dordtse vestiging naar de Verenigde Staten.
Tristan Kans | 28 februari 2025 16:30 | Aangepast op 28 februari 2025 15:57
Fluorrubber wordt gebruikt in afdichtingen voor motoren van auto’s, vliegtuigen en legervoertuigen. De beslissing is genomen vanwege strikte milieuwetgeving in Nederland, waardoor het voor het bedrijf steeds moeilijker wordt tot zelfs onmogelijk om de productie voort te zetten.

FNV
Marco Vallebella, bestuurder bij vakbond FNV Procesindustrie, reageert op de situatie: “Als FNV zien wij in Nederland een grote problematiek opdoemen voor de industrie. De Nederlandse industrie bevindt zich in de gevarenzone. Wij verwachten dat, als er geen maatregelen komen en er geen consistent beleid wordt gevoerd door de overheid, we in de komende jaren niet alleen tientallen, maar misschien wel duizenden banen zullen verliezen.”

De vakbond zet zich in voor een eerlijke afhandeling voor de gedwongen ontslagen, waaronder financiële vergoedingen en ondersteuning die daadwerkelijk helpt bij het vinden van een nieuwe baan.

Intentie om te blijven
Vallebella benadrukt dat Chemours wel de intentie heeft om in Dordrecht te blijven vanwege de deskundigheid van de medewerkers en de unieke producten die in Nederland worden geproduceerd. “De werkgever heeft aangegeven alles te doen om hier in Dordrecht te blijven,” zegt hij. “De deskundigheid is in huis, dus de intentie om te blijven is er, maar de toekomst is onzeker."

De verplaatsing van de productielijn naar de VS komt in een tijd dat er zorgen zijn over de toenemende afhankelijkheid van andere landen voor industriële productie. Vallebella wijst op het gebrek aan visie van de Nederlandse overheid en pleit dus voor een consistent industriebeleid.

Bekijk hier de reportage over Chemours:

Lees meer over:

Chemours|ontslag|55 banen|VS|

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Nóg een gemeente doet aangifte tegen Chemours

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht wordt door de gemeente Helmond verantwoordelijk gehouden voor PF...

Fabriek loosde PFAS van Chemours in riool, gemeente wil schade op Dordts bedrijf verhalen

Een fabriek in Helmond dat teflonpoeder verwerkte voor het Dordtse chemiebedrijf DuPont (nu Chemours...

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vl...

Bezoekers open avond Chemours blijven met vragen achter: 'Waardeloze avond'

Het handjevol bezoekers dat de open avond van Chemours bezocht, ging teleurgesteld naar huis. "De bi...

Interesse open avonden Chemours valt tegen

Chemiebedrijf Chemours heeft deze maand twee 'open avonden' georganiseerd in Dordrecht en Papendrech...

Alblasserdam trekt ondersteuning Chemours in

Gemeente Alblasserdam gaat in 2025 geen gemeentelijke ondersteuning meer bieden aan de Dordtse chemi...