gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours vindt onderzoek onnodig

3b699360f1768a1fc6c1e32b40fad39c

Chemours heeft bezwaar aangetekend tegen een eis van Echa, het Europese agentschap voor chemicaliën, om muizenonderzoek te doen hoe kankerverwekkend GenX is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens het bedrijf is er al voldoende onderzoek gedaan en leidt het tot onnodig dierenleed.

Onderzoek in ratten toonde aan dat die levertumoren ontwikkelden. Chemours stelt over dit onderzoek dat de dieren aan volstrekt onrealistisch hoge doses werden blootgesteld. Verder zou GenX zich in mensen anders gedragen. Om een vergelijkbaar effect in mensen te bereiken zouden die enorme hoeveelheden verontreinigde grond moeten binnenkrijgen.

Echa ziet gelijkenissen tussen PFOA en GenX, de stof die PFOA heeft vervangen. Daarover zegt Chemours, dat deze stoffen zich in het menselijk lichaam volstrekt verschillend gedragen. PFOA hoopt zich in het weefsel op, terwijl GenX ontworpen is om het lichaam zo snel mogelijk te verlaten.

Verder vraagt Echa om op vrijwillige basis onderzoek te doen onder eigen personeel. Dat is in 2017 al eens gebeurd, maar het onderzoek zou te kort zijn geweest om lange termijneffecten te kunnen aantonen. De voorbereiding voor een dergelijk onderzoek zijn in volle gang.

Voorlopig blijft de situatie onduidelijk. Volgens het Financiëel Dagblad is een uitspraak van de Raad van Beroep niet voor de tweede helft van volgend jaar te verwachten.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.