Dordrecht, Netherlands

Chemours vindt onderzoek onnodig

Chemours heeft bezwaar aangetekend tegen een eis van Echa, het Europese agentschap voor chemicaliën, om muizenonderzoek te doen hoe kankerverwekkend GenX is.
Gert van der Steen | 9 december 2019 11:17 | Aangepast op 9 december 2019 11:17
Volgens het bedrijf is er al voldoende onderzoek gedaan en leidt het tot onnodig dierenleed.

Onderzoek in ratten toonde aan dat die levertumoren ontwikkelden. Chemours stelt over dit onderzoek dat de dieren aan volstrekt onrealistisch hoge doses werden blootgesteld. Verder zou GenX zich in mensen anders gedragen. Om een vergelijkbaar effect in mensen te bereiken zouden die enorme hoeveelheden verontreinigde grond moeten binnenkrijgen.

Echa ziet gelijkenissen tussen PFOA en GenX, de stof die PFOA heeft vervangen. Daarover zegt Chemours, dat deze stoffen zich in het menselijk lichaam volstrekt verschillend gedragen. PFOA hoopt zich in het weefsel op, terwijl GenX ontworpen is om het lichaam zo snel mogelijk te verlaten.

Verder vraagt Echa om op vrijwillige basis onderzoek te doen onder eigen personeel. Dat is in 2017 al eens gebeurd, maar het onderzoek zou te kort zijn geweest om lange termijneffecten te kunnen aantonen. De voorbereiding voor een dergelijk onderzoek zijn in volle gang.

Voorlopig blijft de situatie onduidelijk. Volgens het Financiëel Dagblad is een uitspraak van de Raad van Beroep niet voor de tweede helft van volgend jaar te verwachten.

Meest gelezen

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Gegil, bloed en duistere muziek: deze speeltuin is tijdens Halloween een griezelige plek

Van versierde pompoenen tot Trick or Treat: speeltuin Stadspolders was tijdens Halloween het toneel ...

Opening Dordtse Spuihavengarage opnieuw uitgesteld

De Spuihavengarage in Dordrecht gaat weken later open dan eerder de bedoeling was. Aanvankelijk zou ...

Rijkswaterstaat voert kentekenonderzoek uit op A16: waar komen bestuurders vandaan?

Rijkswaterstaat voert dinsdag een onderzoek uit naar weggebruik op de A16 tussen Ridderkerk en Hendr...

Dordts raadslid Ruby Pichel splitst van Forum voor Democratie: ‘Ik heb het lang en goed overwogen’

Ruby Pichel heeft besloten om af te splitsen van de partij Forum voor Democratie, die ze tot vorige...

DrechtStadLoop haalt 15 duizend euro op voor sportruimte kankerpatiënten

“Dat de DrechtStadLoop het goed doet, dat is duidelijk”, besluit bestuurslid Maurice Laparlière. Een...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...