gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours vindt onderzoek onnodig

3b699360f1768a1fc6c1e32b40fad39c

Chemours heeft bezwaar aangetekend tegen een eis van Echa, het Europese agentschap voor chemicaliën, om muizenonderzoek te doen hoe kankerverwekkend GenX is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens het bedrijf is er al voldoende onderzoek gedaan en leidt het tot onnodig dierenleed.

Onderzoek in ratten toonde aan dat die levertumoren ontwikkelden. Chemours stelt over dit onderzoek dat de dieren aan volstrekt onrealistisch hoge doses werden blootgesteld. Verder zou GenX zich in mensen anders gedragen. Om een vergelijkbaar effect in mensen te bereiken zouden die enorme hoeveelheden verontreinigde grond moeten binnenkrijgen.

Echa ziet gelijkenissen tussen PFOA en GenX, de stof die PFOA heeft vervangen. Daarover zegt Chemours, dat deze stoffen zich in het menselijk lichaam volstrekt verschillend gedragen. PFOA hoopt zich in het weefsel op, terwijl GenX ontworpen is om het lichaam zo snel mogelijk te verlaten.

Verder vraagt Echa om op vrijwillige basis onderzoek te doen onder eigen personeel. Dat is in 2017 al eens gebeurd, maar het onderzoek zou te kort zijn geweest om lange termijneffecten te kunnen aantonen. De voorbereiding voor een dergelijk onderzoek zijn in volle gang.

Voorlopig blijft de situatie onduidelijk. Volgens het Financiëel Dagblad is een uitspraak van de Raad van Beroep niet voor de tweede helft van volgend jaar te verwachten.

Lees ook

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.