gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chemours vindt onderzoek onnodig

3b699360f1768a1fc6c1e32b40fad39c

Chemours heeft bezwaar aangetekend tegen een eis van Echa, het Europese agentschap voor chemicaliën, om muizenonderzoek te doen hoe kankerverwekkend GenX is.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens het bedrijf is er al voldoende onderzoek gedaan en leidt het tot onnodig dierenleed.

Onderzoek in ratten toonde aan dat die levertumoren ontwikkelden. Chemours stelt over dit onderzoek dat de dieren aan volstrekt onrealistisch hoge doses werden blootgesteld. Verder zou GenX zich in mensen anders gedragen. Om een vergelijkbaar effect in mensen te bereiken zouden die enorme hoeveelheden verontreinigde grond moeten binnenkrijgen.

Echa ziet gelijkenissen tussen PFOA en GenX, de stof die PFOA heeft vervangen. Daarover zegt Chemours, dat deze stoffen zich in het menselijk lichaam volstrekt verschillend gedragen. PFOA hoopt zich in het weefsel op, terwijl GenX ontworpen is om het lichaam zo snel mogelijk te verlaten.

Verder vraagt Echa om op vrijwillige basis onderzoek te doen onder eigen personeel. Dat is in 2017 al eens gebeurd, maar het onderzoek zou te kort zijn geweest om lange termijneffecten te kunnen aantonen. De voorbereiding voor een dergelijk onderzoek zijn in volle gang.

Voorlopig blijft de situatie onduidelijk. Volgens het Financiëel Dagblad is een uitspraak van de Raad van Beroep niet voor de tweede helft van volgend jaar te verwachten.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.