gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Chico Mendesring wordt veiliger

De kruising van de Chico Mendesring en het fietspad bij de Johan Frisoschool in Dordrecht gaat op de schop. Er komen extra verkeersdrempels en de hagen die het zicht belemmeren worden gesnoeid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kruising van de Chico Mendesring en het fietspad bij de Johan Frisoschool gaat op de schop. Er komen extra verkeersdrempels en de hagen die het zicht belemmeren worden gesnoeid.

Met die maatregelen wil verkeerswethouder Rik van der Linden de gevaarlijke kruising veiliger maken. Scholieren en kinderen van de buitenschoolse opvang hadden daar tijdens een raadsvergadering in oktober om gevraagd.

Op verschillende kruisingen van de Chico Mendesring in de Dordtse wijk Stadspolders gebeuren al jaren (bijna-)ongelukken tussen automobilisten en fietsers. Daarom werden al eerder maatregelen genomen, onder meer bij de 'horrorrotonde' in de Groene Zoom.

"Op die rotonde gebeuren nu veel minder ongelukken", meldt Van der Linden. Daarom vindt hij het niet nodig om nóg meer veranderingen aan te brengen. Wel wil hij met de politie meewerken aan de inzet van verkeersbrigadiers.

"Die klaar-overs moeten dan wel geregeld worden door de omliggende scholen. De gemeente heeft daar geen 500 euro per dag voor beschikbaar", zegt hij. De wethouder geeft toe dat scholen moeite hebben om ouders voor die klus te motiveren.

Op aandringen van de PvdA en Beter voor Dordt bespreekt de gemeente volgende week dinsdag of de verkeersveiligheid op de kruisingen in orde is. De partijen hadden daarvoor moties ingediend.

Lees ook

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.