gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Circus Freiwald voor het eerst in Dordt

Circus Freiwald opent vrijdagmiddag de deuren in Dordrecht. Het door een Duitse familie gerunde circus toert al een paar jaar door ons land, maar is voor het eerst in Dordt. Mét dieren en dat zorgde al voor de komst van het circus voor opwinding in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De lokale werkgroep van de Partij van de Dieren, die overigens niet is vertegenwoordigd in de Dordtse gemeenteraad, sprak er schande van dat de gemeente een circus toelaat dat dieren gebruikt voor entertainment. Het gaat om et dieren als hangbuikzwijnen, lama’s en steppekamelen

Bij het circus zijn ze inmiddels wel gewend aan die steeds terugkerende kritiek. "We werken met dieren, zorgen heel goed voor ze en iedereen kan dat hier zelf komen zien. Onze shows worden gewaardeerd, dus we zullen ook wel iets goed doen", zegt Sammy Little.

Sammy, die haar achternaam dankt aan haar Ierse man, is één van de vele familieleden die in het circus actief zijn. "Iedereen heeft een dubbelrol. Buiten de voorstellingen hebben we allemaal een andere taak."

Sharon Freiwald geniet ervan: "Overdag verzorg ik de dieren. Ik ben graag bij de paarden. En in de piste ben ik acrobaat. Wat ik het leukste vind? Pffff, ja eigenlijk vind ik het allebei leuk. Dit is een familiecircus hè, je doet alles met elkaar."

Technisch mankement

Door een technisch mankement kon de premièrevoorstelling op dierendag niet doorgaan, maar dat euvel is inmiddels verholpen. Vrijdag om 17:00 uur is nu de eerste show. Daarna volgen er nog een paar in het weekend en dan zijn er volgende week weer voorstellingen van donderdag tot en met zondag.

Circus Freiwald staat op het Europaplein, op het bedrijventerrein Amstelwijck in Dordrecht. Kaartjes voor het circus kunnen gekocht worden aan de kassa en online: www.circusfreiwald.nl

Lees ook

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem rijden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.