gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Circus Freiwald voor het eerst in Dordt

e2284ceed5991c5b8263e65efa1051d4.jpg

Circus Freiwald opent vrijdagmiddag de deuren in Dordrecht. Het door een Duitse familie gerunde circus toert al een paar jaar door ons land, maar is voor het eerst in Dordt. Mét dieren en dat zorgde al voor de komst van het circus voor opwinding in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De lokale werkgroep van de Partij van de Dieren, die overigens niet is vertegenwoordigd in de Dordtse gemeenteraad, sprak er schande van dat de gemeente een circus toelaat dat dieren gebruikt voor entertainment. Het gaat om et dieren als hangbuikzwijnen, lama’s en steppekamelen

Bij het circus zijn ze inmiddels wel gewend aan die steeds terugkerende kritiek. "We werken met dieren, zorgen heel goed voor ze en iedereen kan dat hier zelf komen zien. Onze shows worden gewaardeerd, dus we zullen ook wel iets goed doen", zegt Sammy Little.

Sammy, die haar achternaam dankt aan haar Ierse man, is één van de vele familieleden die in het circus actief zijn. "Iedereen heeft een dubbelrol. Buiten de voorstellingen hebben we allemaal een andere taak."

Sharon Freiwald geniet ervan: "Overdag verzorg ik de dieren. Ik ben graag bij de paarden. En in de piste ben ik acrobaat. Wat ik het leukste vind? Pffff, ja eigenlijk vind ik het allebei leuk. Dit is een familiecircus hè, je doet alles met elkaar."

Technisch mankement

Door een technisch mankement kon de premièrevoorstelling op dierendag niet doorgaan, maar dat euvel is inmiddels verholpen. Vrijdag om 17:00 uur is nu de eerste show. Daarna volgen er nog een paar in het weekend en dan zijn er volgende week weer voorstellingen van donderdag tot en met zondag.

Circus Freiwald staat op het Europaplein, op het bedrijventerrein Amstelwijck in Dordrecht. Kaartjes voor het circus kunnen gekocht worden aan de kassa en online: www.circusfreiwald.nl
d18530632b5f3532b4354ceba6f16183.jpg
21a2c0267508519aecfcefcb317395db.jpg

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.