Dordrecht, Netherlands

CitySwim: klaar voor het echte werk

Terwijl de Lange IJzerenbrug vol stond met mensen, trainden de zwemmers die meedoen aan de CitySwim gisteren voor de laatste keer. Morgen springen zij het water in voor het 'echie' met als doel zoveel mogelijk geld ophalen. "Nu is het ook gelijk voor je vader."
Alka Goos | 30 augustus 2019 12:05 | Aangepast op 30 augustus 2019 12:05
"Dat is toch wel heel gek opeens", vertelt een van de deelnemers. Haar vader heeft een melanoom, maar is niet de enige in de familie. "Zullen we het voor de familie doen, dachten we toen." En zo zijn er meer deelnemers die meedoen, omdat ze geliefden hebben met kanker.

Maar je hoeft niet perse iemand met kanker te kennen om mee te doen. Een van de jongere deelnemers doet het om een andere reden: "Ik doe mee omdat ik de mensen die kanker hebben wil helpen. Om weer zo'n leven te hebben als wij."

Lees ook

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...