Dordrecht, Netherlands

CNV: Nog steeds geen plek voor truckers in Dordrecht is onzin’

Er moet in Dordrecht en omgeving snel een plek worden gevonden voor vrachtwagenchauffeurs om veilig te kunnen overnachten. Dat zegt de vakbond CNV. Al een jaar geleden stelde de Dordtse fractie van de PVV vragen over de mogelijkheden voor een officiële parkeerplaats, maar volgens het gemeentebestuur is daarvoor geen plek.
Vivian Rutte | 27 januari 2021 15:37 | Aangepast op 27 januari 2021 15:37
Onzin, zegt het CNV: “Als je zegt bedrijvigheid te willen aantrekken en wil behouden zal je ook plek moeten hebben voor de voorzieningenn die daar bij horen. .De vervoersbedrijvenn zijn samen verantwoordelijk maar de gemeente moet zorgen voor grond en faciliteiten.” Financiering hoeft volgens de vakbond geen probleem te zijn: “Er zijn voor dit soort faciliteiten genoeg Europese subsidieregelingen.”

Problemen rondom parkeren en overnachten op illegale plekken spelen al jaren: vrachtwagens met slapende chauffeurs staan op onbewaakte parkeerplaatsen, en worden steeds vaker overvallen. Op gewone parkeerplaatsen zijn bovendien geen sanitaire voorzieningen. Zowel de PPV als de vakbond zeggen dat streng handhaven geen oplossing is. “Chauffeurs zijn ook gebonden aan rijtijden, en moeten maar afwachten of een goede bewaakte parkeerplek in de buurt is op het moment dat de rusttijd is aangebroken.

Het gemeentebestuur heeft aan de PVV toegezegd om door te zoeken naar een plek waar 200 vrachtwagens kunnen staan. De Dordtse partij geeft het college een half jaar om met voorstellen te komen, anders zullen er opnieuw vragen worden gesteld.

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: grootste rommelmarkt van Dordt en omstreken bestaat 50 jaar

Een nieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag in het teken van Rommeldam, de jaarlijkse en...

Jong, maar vastberaden: Julian (12) pleit voor woonrecht voor iedereen

De 12-jarige Julian maakt zich grote zorgen over dakloosheid. Hij overhandigt vrijdagmiddag samen me...

'Aanstuurders' van explosie-pogingen voor de rechter, OM eist celstraffen

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft celstraffen geëist tegen twee Rotterdammers die de mislukte explo...

Automobilist botst tegen twee vrachtwagens op de N214

Op de N214 in de gemeente Molenlanden is vrijdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto...

Aannemer gezocht: wie wil de Drechttunnel renoveren?

De Drechttunnel moet nodig gerenoveerd worden. De verlichting is begin dit jaar al vervangen, maar o...

Vijf Dordtenaren aangehouden voor diefstal en heling

De politie heeft vijf mannen in de leeftijd van 23 tot en met 38 jaar uit Dordrecht aangehouden. Het...