gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coalitieakkoord onder embargo naar de fracties

a8baee256f4a0b3f8fbdae98d32e203e.jpg

Het coalitieakkoord gaat komend weekend onder strikt embargo naar de fracties van de Dordtse gemeenteraad. De kiezer moet nog even geduld hebben.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Het coalitieakkoord gaat komend weekend onder strikt embargo naar de fracties van de Dordtse gemeenteraad. De kiezer moet nog even geduld hebben.

Eigenlijk zou dinsdagavond de avond worden van een nieuw college met daarin de VVD, GroenLinks, CDA de Christenunie/SGP. Dat feestje ging niet door. Het wordt een weekje later.

Maandagmiddag en -avond zijn de laatste puntjes op de ‘i’ gezet en volgens de coalitiepartijen ligt er een ‘mooi akkoord waarin ook veel ideeën van de oppositie zijn meegenomen’. Het feit dat er geen enkele van de lokale partijen meedoet in het college levert binnen de gemeenteraad nog steeds frustratie en verbazing op.

Wonen en het milieu worden twee van de vijf speerpunten, maar verder wil GroenLinks-lijsttrekker Chris van Benschop geen mededelingen doen. “De primeur is voor de gemeenteraad”, zegt zij als beoogd wethouder. Daar waar GroenLinks nog tot dinsdag probeert de boel gesloten te houden, laat de VVD nu al weten dat raadslid Rolin den Heijer Marc Merx op gaat volgen als fractievoorzitter. Merx is immers kandidaat-wethouder. Dinsdag gaan dus ook de kiezers, na weken van onderhandelen, horen wat zij de komende jaren kunnen verwachten en of dit keer verkiezingsbeloften nagekomen worden.

'Gesloten als een oester'
De oppositie is verbaasd over hoe het na de verkiezingen allemaal gegaan is. Een deel van de partijen heeft een inhoudelijke bijdrage aan het akkoord geleverd, anderen hebben gezegd ‘als we niet mee mogen doen, dan doen we niet mee, lees ons verkiezingsprogramma maar’. Alle onderhandelaars waren ‘gesloten als een oester’. Van de gevraagde openheid in de politiek is tot nu toe niets terechtgekomen, zegt de oppositie. “Als dit de nieuwe politiek is, dan kunnen we de komende vier jaar nog wat verwachten”, aldus een van de oppositieleden dinsdagavond.

Eerder liet formateur Pauline Bouvy-Koene aan RTV Dordrecht weten dat de formatiegesprekken wat langer duurden, omdat ze zorgvuldig te werk wilden gaan. De problemen lagen volgens haar niet aan onenigheid tussen de partijen.

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.