Dordrecht, Netherlands

College moet stappen ondernemen tegen Jeugdhulp

Jeugdhulp moet bij het afwijzen van een aanvraag een schriftelijke beschikking sturen naar de aanvrager. Bovendien mag een aanvraag voor een persoonsgebonden budget voor jeugdhulp niet langer worden geweigerd als die hulp door iemand uit de familie- of kennissenkring wordt verleend. Dat vindt de gemeenteraad.
Peter Tromp | 19 december 2017 14:44 | Aangepast op 19 december 2017 14:44
Het CDA en Beter voor Dordt hebben vanmiddag in een motie gevraagd om maatregelen tegen de werkwijze van Jeugdhulp. Het college moet per direct stappen ondernemen. De motie wordt raadsbreed ondersteund.

In de regio Zuid Holland Zuid blijken nog steeds aanvragers geen schriftelijke bevestiging van een aanvraag te krijgen. Dat betekent dat ze tegen die beslissing ook geen bezwaar kunnen maken. Deze gang van zaken is in strijd met de verordening.

Ook krijgen nog steeds mensen te horen dat een PGB niet kan worden toegekend als ze dat willen gebruiken voor hulp van iemand uit hun eigen sociale netwerk. Voor zo'n aanvraag zijn regels. Als die worden nageleefd, mag het niet worden afgewezen.

In de motie wordt ook gevraagd om een meldpunt in te richten voor ouders die nog steeds tegen problemen aanlopen. dat meldpunt zou tot de zomer open moeten blijven.

Lees ook

50 jaar Winkelcentrum Sterrenburg: 'Een en al nostalgie!'

De oude foto's trokken een hoop aandacht. Veel mensen die even stopten en ze goed bestudeerden. "Ik ...

A16 tussen Dordrecht en Breda scoort hoog in ‘file top 10’

Op slechts vier stukken snelweg in Nederland is de kans op files in de avondspits groter dan de A16 ...

Muntgeld verdwijnt met oude parkeerautomaten uit straatbeeld

Het zorgde vaak voor storingen, de automaten slijten sneller en eigenlijk werd er nog nauwelijks met...

Dordtse uitvindingen centraal tijdens de Maand van de Geschiedenis

Een pubquiz, een stadswandeling of een bijzondere filmvoorstelling. Zomaar een greep uit de activite...

Waarom is Dordts stel doodsbang voor hun eigen zoon? 'Hij wil en zal blijven gebruiken'

"Ik maak je dood" en "ik ga je uit dit huis trappen". Volgens een Dordtse vrouw zijn dit de verwensi...

Nieuw straatnaambord voor Gijs van Bemmelenpad

Op begraafplaats Essenhof is anderhalve week na de onthulling van het pad dat vernoemd is naar polit...