gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College moet stappen ondernemen tegen Jeugdhulp

Jeugdhulp moet bij het afwijzen van een aanvraag een schriftelijke beschikking sturen naar de aanvrager. Bovendien mag een aanvraag voor een persoonsgebonden budget voor jeugdhulp niet langer worden geweigerd als die hulp door iemand uit de familie- of kennissenkring wordt verleend. Dat vindt de gemeenteraad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het CDA en Beter voor Dordt hebben vanmiddag in een motie gevraagd om maatregelen tegen de werkwijze van Jeugdhulp. Het college moet per direct stappen ondernemen. De motie wordt raadsbreed ondersteund.

In de regio Zuid Holland Zuid blijken nog steeds aanvragers geen schriftelijke bevestiging van een aanvraag te krijgen. Dat betekent dat ze tegen die beslissing ook geen bezwaar kunnen maken. Deze gang van zaken is in strijd met de verordening.

Ook krijgen nog steeds mensen te horen dat een PGB niet kan worden toegekend als ze dat willen gebruiken voor hulp van iemand uit hun eigen sociale netwerk. Voor zo'n aanvraag zijn regels. Als die worden nageleefd, mag het niet worden afgewezen.

In de motie wordt ook gevraagd om een meldpunt in te richten voor ouders die nog steeds tegen problemen aanlopen. dat meldpunt zou tot de zomer open moeten blijven.

Lees ook

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.