gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College moet stappen ondernemen tegen Jeugdhulp

Jeugdhulp moet bij het afwijzen van een aanvraag een schriftelijke beschikking sturen naar de aanvrager. Bovendien mag een aanvraag voor een persoonsgebonden budget voor jeugdhulp niet langer worden geweigerd als die hulp door iemand uit de familie- of kennissenkring wordt verleend. Dat vindt de gemeenteraad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het CDA en Beter voor Dordt hebben vanmiddag in een motie gevraagd om maatregelen tegen de werkwijze van Jeugdhulp. Het college moet per direct stappen ondernemen. De motie wordt raadsbreed ondersteund.

In de regio Zuid Holland Zuid blijken nog steeds aanvragers geen schriftelijke bevestiging van een aanvraag te krijgen. Dat betekent dat ze tegen die beslissing ook geen bezwaar kunnen maken. Deze gang van zaken is in strijd met de verordening.

Ook krijgen nog steeds mensen te horen dat een PGB niet kan worden toegekend als ze dat willen gebruiken voor hulp van iemand uit hun eigen sociale netwerk. Voor zo'n aanvraag zijn regels. Als die worden nageleefd, mag het niet worden afgewezen.

In de motie wordt ook gevraagd om een meldpunt in te richten voor ouders die nog steeds tegen problemen aanlopen. dat meldpunt zou tot de zomer open moeten blijven.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.