gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Columnist Kees Thies maakt een wandelpodcast: "Het is echt een ontspannen podcast"

8b107e23fa0c8f0e5bbe3f6c729b66c0

Kees Thies, natuurlijk de columnist van het eiland, maakt samen met producer Maarten Boer van Studio Roodenburch een nieuwe podcast: Het Bewoonde Eiland. Hierin gaat hij samen met elf Dordtenaren op pad in het kader van 800 jaar stad. "Ik doe geen Sven Kockelmannetje zal ik maar zeggen, maar ik ben gewoon iemand die meewandelt en luistert."

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De nieuwe podcast is één van de weinige projecten die doorgang heeft kunnen vinden in de viering van de stad. Thies noemt de productie gekscherend de eerste en enige wandelpodcast "van in ieder geval Dordrecht." De presentator vertelt dat hij de voor hem bekende stad door andere ogen ziet door zijn gasten: "Het geeft een hele verfrissende kijk op Dordrecht."

Normaliter wordt een podcast in een studio opgenomen, maar door het wandel aspect hoor je nu ook veel omgevingsgeluiden. Bijvoorbeeld in de aflevering met kunstenares Mignon Nusteling. Zij vertoeft graag in de Merwelanden om af en toe noodgedwongen 'prikkelarm' te leven. "Daardoor hoor je lekker de vogeltjes op de achtergrond," vertelt Thies. Tijdens de wandelingen door de stad hoor je echter de auto's rijden. Boer: "Maar gelukkig heb ik goede filters om dat naar beneden te krijgen."

In totaal zijn er elf afleveringen gemaakt. Officieel was het de bedoeling om er tien te maken, maar de pilot aflevering met radiomaker Ben Corino was goed genoeg om ook online te zetten. Daarnaast loopt Thies dus onder andere een rondje met kunstenares Mignon Nusteling, maar oud-persfotograaf Vincent Mentzel. Burgemeester Wouter Kolff trapt de serie af.

De afleveringen zijn binnenkort ook te beluisteren op Drechtstad FM of nu al via de verschillende podcast-platformen.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.