Dordrecht, Netherlands

Contactberoepen weer aan de slag, mondkapje in juni verplicht in ov

Kappers, masseurs, opticiens en andere contactberoepen kunnen vanaf 11 mei weer aan de slag. Wel zo veel mogelijk op anderhalve meter afstand, én op afspraak, maakte premier Mark Rutte bekend tijdens de persconferentie van woensdagavond.
Corrado Francke | 6 mei 2020 19:32 | Aangepast op 6 mei 2020 19:32
Bovendien kunnen niet-contactsporten zoals golf en tennis door iedereen worden uitgevoerd. Wedstrijden zijn dan nog niet toegestaan en douchen bij de sportclub is niet mogelijk. Ook bibliotheken zijn volgende week weer open.


Middelbare scholen zullen op 2 juni hun deuren weer kunnen openen. Ook gaan in juni cafés en restaurants weer open. Voorwaarde is wel dat maximaal tien mensen bij elkaar mogen zitten, op anderhalve meter afstand.


Testmogelijkheden

Volgens de minister moet het op 1 juni voor iedereen met klachten mogelijk zijn om op het coronavirus te testen. Contactberoepen moeten dit al op 11 mei kunnen doen: een week later zijn handhavers en personeel in het openbaar vervoer aan de beurt.


Openbaar vervoer

In het openbaar vervoer zijn reizigers vanaf 1 juni verplicht om een 'niet-medisch' mondkapje te dragen. Het OV rijdt vanaf juni weer in normale dienstregeling. Wie geen mondkapje draagt, kan worden bekeurd.


Ook zullen bioscoopzalen en theaters vanaf deze datum geopend, op voorwaarde dat zij maximaal dertig personen ontvangen. Gasten zullen moeten reserveren en er kan een controlegesprek plaatsvinden om in te kunnen schatten of er risico’s zijn onder de bezoekers.


Voor middelbaar beroepsonderwijs is het twee weken later mogelijk om praktijkonderwijs en praktijkexamens te geven.


Juli

Een maand later heeft het kabinet als doel deze getallen van dertig personen te kunnen verhogen naar honderd bezoekers. In juli zullen ook kerken en crematoria weer openen en kunnen bruiloften worden gehouden, mits er maximaal honderd bezoekers zijn.


Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...