gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Aardgasvrij Nieuwbouw ondertekend

Ook bij bestaande nieuwbouwprojecten wil Dordrecht gasvrije woningen en gebouwen realiseren. Dat is afgesproken bij de ondertekening van het convenant van netbeheerder Stedin, afgelopen dinsdag.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden (Duurzaamheid) van Dordrecht ondertekende namens Dordrecht, evenals de provincie en 31 andere gemeenten in Zuid-Holland. Stedin biedt de mogelijkheid om bestaande contracten open te breken en daarmee ook lopende nieuwbouwprojecten aardgasvrij te maken.

Dordrecht moet in 2050 volledig energieneutraal zijn. Dat is het doel van de Energiestrategie Drechtsteden. Daarvoor is het belangrijk alle woningen en gebouwen aardgasvrij te maken. De komende jaren moeten er in Dordrecht veel woningen worden gebouwd. Daarom roept de wethouder projectontwikkelaars, maar ook zelfbouwers op om na te denken over alternatieven als het warmtenet. En om waar dat niet mogelijk is te kiezen voor electrische verwarming, bijvoorbeeld met een warmtepomp. 

Lees ook

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.