gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Aardgasvrij Nieuwbouw ondertekend

Ook bij bestaande nieuwbouwprojecten wil Dordrecht gasvrije woningen en gebouwen realiseren. Dat is afgesproken bij de ondertekening van het convenant van netbeheerder Stedin, afgelopen dinsdag.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Rik van der Linden (Duurzaamheid) van Dordrecht ondertekende namens Dordrecht, evenals de provincie en 31 andere gemeenten in Zuid-Holland. Stedin biedt de mogelijkheid om bestaande contracten open te breken en daarmee ook lopende nieuwbouwprojecten aardgasvrij te maken.

Dordrecht moet in 2050 volledig energieneutraal zijn. Dat is het doel van de Energiestrategie Drechtsteden. Daarvoor is het belangrijk alle woningen en gebouwen aardgasvrij te maken. De komende jaren moeten er in Dordrecht veel woningen worden gebouwd. Daarom roept de wethouder projectontwikkelaars, maar ook zelfbouwers op om na te denken over alternatieven als het warmtenet. En om waar dat niet mogelijk is te kiezen voor electrische verwarming, bijvoorbeeld met een warmtepomp. 

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.