Dordrecht, Netherlands

Convenant voor kwetsbare zwangeren ondertekend

Kwetsbare zwangere vrouwen en jonge ouders krijgen gepaste hulp. Twaalf organisaties en verloskundigen hebben daarover afspraken gemaakt in een convenant.
Carlijn Kruidhof | 22 november 2017 19:48 | Aangepast op 22 november 2017 19:48
De hulp richt zich op een zwangere of jonge ouder die bijvoorbeeld kampt met een psychiatrische probleem, tienerzwangerschap, gebrek aan huisvesting of een veilige sociale omgeving. Doordat de organisaties nauw samenwerken, kunnen eventuele problemen al vroeg worden opgemerkt en kan de juiste instantie ingeschakeld worden. 


Het is de tweede versie van het convenant, in 2006 werd de eerste opgesteld. Omdat er in de tussentijd wijzigingen zijn geweest in welke organisaties bijdragen aan de samenwerking, was het toe aan vernieuwing. 

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...