gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor maakt al veertig jaar radio vanuit zijn huiskamerstudio in Oud-Krispijn

1da99aee7891dcd7632099b27b9fe6dc

Cor Hitzerd is al veertig jaar als radiopiraat te horen in regio Drechtsteden op zijn zender Radio Atlantica. Iedere zondag weer maakt Cor vanuit zijn woonkamer een radio-uitzending van ‘s ochtends vroeg tot in de avonduren, waarin Nederlandstalige muziek de boventoon voert. Na 38 jaar ontving Cor een vergunning en sinds twee jaar gaat hij als legale radiopiraat door het leven.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Het begon allemaal in 1982. Cor groeide op bij zijn opa en oma en via een oom kwam hij in aanraking met ‘geheime’ zenders. Deze piratenzenders wekten de interesse van de jonge Cor: “Ik hoorde muziek in verstaanbare taal en dat was ik niet gewend.” Toen Cor eens mocht komen kijken bij een piratenzender was hij verkocht.

Vanaf zijn zestiende, Cor is nu 55, heeft hij altijd een eigen piratenzender gehad. In het begin werd hij hard aangepakt door de wet. Zo stonden er in zijn eerste jaar als radiopiraat ooit een paar agenten in zijn kamer die zijn apparatuur meenamen. Sindsdien is de zender van Cor naar eigen zeggen al 24 (!) keer uit de lucht gehaald. Nu is hij legaal bezig op de middengolf, maar blijft het karakter van zijn radiostation Radio Atlantica behouden: Nederlandstalige muziek van regionaal talent.

Ondanks dat Cor nu een vergunning heeft, draait hij nog precies op dezelfde manier zoals hij dat altijd heeft gedaan. Cor blijft ook het gevoel houden dat hij op een geheime zender te horen is. “Ik zeg dan ook altijd op de radio: luisteraars, u bent verbonden met de legale piraat.”

Muziek met een Nederlands karakter
Cor vindt het jammer dat het regionale talent op bijna geen enkele radiozender meer te horen is. “Die mensen verdienen het ook om een plekje in de media en bekendheid te krijgen.” Cor heeft in ieder geval nog keuze genoeg, in zijn studio heeft hij zo’n 7.000 plaatjes staan en daarnaast staan er nog eens 50.000 nummers op zijn computer.

Op zijn geliefde radiozender wordt voornamelijk Nederlandstalige muziek gedraaid en de artiesten komen uit alle hoeken van het land. Één van de pareltjes uit deze regio zit ver weggestopt in het uitgebreide archief van Hitzerd. Hij tovert na even zoeken Oh, Oh, Oh, Danielle van Les Rie-jo’s tevoorschijn. “Ze komen uit s’Gravendeel” vertelt Cor zijn luisteraars. Toch is er ook ruimte voor Engelstalige muziek, maar dan wel gemaakt door artiesten van Nederlandse bodem.

Luisteraars op één
Na veertig jaar radiomaken wil Cor nog lang niet aan denken aan stoppen. “Ik blijf doorgaan totdat ik niet meer kan.” Over de populariteit van Radio Atlantica heeft Cor in ieder geval niets te klagen. Elke zondag krijgt de legale radiopiraat nog zo’n driehonderd reacties binnen van zijn luisteraars. “Ik zeg altijd: Radio Atlantica kan niet zo groot zijn en zo mooi wegdraaien zonder mijn fans.”

Radio Altantica is te beluisteren via www.atlanticaam.nl. Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte met deze legale ‘radiopiraat’:

Lees ook

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.