Vorige week donderdag werden er slechts 826 landelijke besmettingen gemeld. Vandaag zijn dat er 5475. In de afgelopen week registreerde het RIVM 16.153 positieve testen, dat zijn gemiddeld 2308 besmettingen per dag. Vorige week was het gemiddelde nog 612 besmettingen per dag.
Sinds eind vorige maand lopen de besmettingen in rap tempo toe. Dat zou mogelijk te maken hebben met de deltavariant van het coronavirus. Bovendien laten meer mensen die discotheken en nachtclubs willen bezoeken zich testen. Daardoor komen meer besmettingen aan het licht.
In de ziekenhuizen is de bezetting afgenomen. Er liggen nu 196 mensen met corona in het ziekenhuis (gisteren: 206), van wie 90 op de IC (gisteren: 104), meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Drukte in teststraten
Het is druk in de teststraten, merkt de GGD. Meer mensen maken een afspraak en daardoor kan het moeilijker zijn om snel een test te kunnen krijgen. "Gemiddeld kunnen mensen nog binnen 24 uur terecht, maar er zijn uitschieters", laat een woordvoerder weten. Ook kan het moeilijk zijn om nog in de buurt een afspraak te krijgen.
De gezondheidsdienst is daarom druk met het regelen van extra testcapaciteit. Zo blijven teststraten langer open. Wie desondanks geen afspraak kan maken, krijgt het advies om het later nog eens te proberen of te bellen voor een testafspraak.
Festivals
Vanwege de sterke stijging in het aantal coronabesmettingen heeft demissionair minister Hugo de Jonge het Outbreak Management Team (OMT) om een spoedadvies gevraagd. Dat advies zal vrijdagochtend besproken worden door het kabinet en waarschijnlijk zal Hugo de Jonge dezelfde middag eventuele maatregelen toelichten.
Vanaf 25 juli zouden meerdaagse festivals weer van start kunnen gaan, maar deze datum is niet zeker. Het OMT-advies van vrijdagochtend zal hier doorslaggevend voor zijn.